SuperSport Hrvatski kup, 2. kolo, 09.11.2022, 14:00 h, Bjelovar, Gradski stadion

Branimir Korać • srijeda, 09.11.2022.

Nogometaši Lokomotive izborili su prolaz u četvrtfinale SuperSport Hrvatskog kupa pobjedom protiv Bjelovara u gostima s 1:0...

Vedran Kočiš
57'
14
Adrijan Coha
57'

Silvijo Čabraja

Dan nakon što je Gradski stadion u Bjelovaru ugostio Mladost iz Ždralova i Hajduk, na njemu su u još jednom susretu osmine finala SuperSport Hrvatskog kupa zaigrali Bjelovar i Lokomotiva.

Lokomotiva je ušla u susret u statusu favorita i to je i opravdala na travnjaku. Već u prvih 20 minuta napravila je veliki posao, pritisnula domaćina, stvorila prilike, došla i do pogotka koji je osigurao pobjedu.

U 13. minuti prvi je zaprijetio Indrit Tuci koji je dobro pucao glavom, ali vratar Bjelovara Marko-Antonio Đorđević brani taj pokušaj.

Ubrzo je zaprijetio i Tomečak, obranio je Đorđević i to, ali u 19. minuti Sandro Kulenović iz blizine zabija za 1:0, ovaj put Đorđević nije ništa mogao.

Do kraja prvog dijela zaprijetili su i domaćini preko Cahanija koji je promašio dobru priliku dok je Lokomotiva skoro došla do drugog pogotka kada je kiksao vratar Đorđević, ali je obrana u zadnji čas spasila.

U drugom dijelu Lokomotiva nije igrala dobro, Bjelovar je bio opasniji i stvorio nekoliko prilika, Lokosi su opasno živjeli, ali su izdržali i izborili prolaz.