SuperSport Hrvatski kup, 2. kolo, 09.11.2022, 18:00 h, Šubićevac
Suci: Patrik Kolarić, Sanja Rođak-Karšić, Željko Bučar
2:0(0:0) Gorica
Gorica

Nastavlja se agonija Goričana, ispali i iz Supersport Hrvatskog kupa

Branimir Korać • srijeda, 09.11.2022.

Posljednjeplasirana momčad SuperSport HNL-a, Gorica, poražena je i u osmini finala SuperSport Hrvatskog kupa od Šibenika s glatkih 2:0...

Ivan Delić
71'
2
Juan Camilo Mesa Antunez
71'
34
Karlo Špeljak
80'
29
Sacha Boris Roger Marasović
80'

Mensur Mujdža

Jako malo vidjeli smo od Goričana u ovom susretu, u biti vidjeli smo zašto su tu gdje jesu. Dosta skroman nastup, nedostajala je ona doza želje više koju bi trebala pokazivati s obzirom na situaciju u kakvoj se nalazi.

Prvo poluvrijeme ponudilo je vrlo skromnu utakmicu, prilično monotonu, možda čak i najnezanimljiviju od svih dosad odigranih u osmini finala SuperSport Hrvatskog kupa. Prilike su bile rijetkost, tek nekoliko polušansi i bez ijednog udarca u okvir gola s obje strane.

Te poluprilike stvorili su Šibenčani, Gorice nije bilo nigdje. U igri prema naprijed potpuno je podbacila, doslovno nestala s terena.

Odmah na početku drugog poluvremena Šibenik je poveo. Arai s lijeve strane daje na rub kaznenog prostora za Dolčeka. On jednim potezom izbacuje obranu, sam dolazi pred Žigera i malo iskosa s lijeve strane postavlja 1:0.

Šest minuta kasnije već je 2:0. Marjanović je skrivio kazneni udarac zakašnjelim startom prema Mini, a Duje Čop zabija za 2:0.

I to je Šibeniku bilo sasvim dovoljno. Bezopasni gosti nisu zaprijetili povratkom, Šibenik je mogao do još jednog gola kada je u odličnoj situaciji bio Dolček, ali to je Žiger krasno obranio i ostalo je 2:0. Malo će to značiti Gorici.