Potop londonskih klubova, City izbacio Chelsea, Liverpool se provukao na penale

HINA, Mihaela Bradovski • četvrtak, 10.11.2022.

Bogat dan u EFL kupu donio je niz zanimljivih dvoboja, a posebno dobru utakmicu odigrali su Manchester City i Chelsea...

Jürgen Klopp samo je u zadnjoj liniji izveo igrače koji imaju kakvu-takvu minutažu, u vezi i prema naprijed participirali su igrači iz mlade momčadi i nisu mogli do pogotke. Čak niti kasnije kada su ušli Darwin Nunez, Roberto Firmino i Harvey Elliot mreže se nisu tresle pa je odluka pala s 11 metara. Tu je bolji bio Liverpool unatoč promašajima Stefana Bajčetića i Firmina.

U trećem kolu engleskog Liga kupa nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Chelsea na svom Etihadu s 2:0.

Uvjerljivo najkvalitetnija utakmica ove faze natjecanja odlučena je u drugom poluvremenu kada je City postigao oba pogotka. Prvo je Mahrez u 53. minuti pogodio iz slobodnog udarca, s vrha šesnaesterca, dok je pet minuta kasnije njegov udarac odbio vratar Chelseaja Mendy, ali samo na nogu Alvarezu koji je postavio konačnih 2:0.

Chelsea uopće nije bi inferioran, čak štoviše, gosti iz Londona su imali brojne prilike tijekom utakmice, ali fantastično je branio rezervni vratar Cityja, Nijemac Stefan Ortega. Obje su momčadi, a pogotovo City, igrale u kombiniranim sastavima pa tako za domaćina u igru nisu ulazili De Bruyne, Haaland, Stones, Foden i Ederson.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu za Chelsea.

Manchester City je osam puta osvajao Liga kup, od toga šest puta od sezone 2013./14. do danas, dok je Chelsea šest puta bio pobjednik.

Ispao je Tottenham koji je na gostovanju kod Nottingham Foresta poražen 0:2. U drugom poluvremenu su golove zabijali Renan Lodi i Lingard, a hrvatski nogometaš Ivan Perišić za Tottenham je igrao do 59. minute.

Sjajni ove sezone Arsenal također je ispao. Na domaćem terenu je izgubio od Brightona 1:3, no domaći trener Arteta svoje glavne zvijezde uvodio je u igru tek tijekom drugog poluvremena ili ih je ostavio na klupi za pričuve. Strijelci su za Brighton bili Wellbeck, Mitoma i Lamptey.

Posljednju utakmicu trećeg kola Liga kupa u četvrtak će odigrati Manchester United i Aston Villa.