SuperSport Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 12.11.2022, 17:30 h, Gradski stadion u Koprivnici

Branimir Korać • subota, 12.11.2022.

Drama u Koprivnici okončana je remijem 2:2. Hajduk je imao prednost 2:0, ali Slaven Belupo se vratio u utakmicu početkom drugog dijela. Inače, prvi dio bio je prekinut na skoro 20 minuta zbog nereda, a u drugom je sudac Čulina imao niz odluka o kojima će se raspravljati...

Slaven Belupo i Hajduk remizirali su 2:2 u susretu punom tenzija, na kraju se i sudac Čulina pogubio i bit će zanimljivo vidjeti izvještaj Sudačke komisije. Čak dva sata i 15 minuta prošlo je, od početka susreta, kada je Čulina dosudio kraj. Bilo je svega, u prvom poluvremenu dugačak prekid zbog nereda i gađanja suca, u drugom dijelu drama, tenzije, a na kraju je sve okončano remijem 2:2.

Slaven Belupo je jako loše otvorio utakmicu, bojažljivo je krenuo i Hajduk je itekako to znao iskoristiti.

Već u 12. minuti stigao je do vodstva. Bosec je bio neoprezan i izgubio je loptu pred svojim kaznenim prostorom, Krovinović ju je uzeo i opalio s nekih 20 metara krasno u donji suprotni kut.

Nastavili su Splićani s boljom igrom i u 28. minuti su stigli do povećanja prednosti. S desne strane je ubacio Sahiti, a u sredini je bio sam Pukštas koji glavom skreće loptu u mrežu.

Niti deset minuta kasnije dolazi do prekida. Na travnjaku su neko vrijeme okršaj imali Livaja i Soldo, onda je u jednom trenutku prema pomoćnom sucu bačen niz predmeta, on je pogođen i pobjegao u svlačionicu nakon čega je susret prekinut. Travnjak su napustili i igrači Slaven Belupa, a nakon skoro 20 minuta susret je nastavljen.

Poremetio je prekid više Splićane nego Koprivničance, a u drugom poluvremenu niti 15 minuta nije trebalo domaćinu za povratak u utakmicu.

Prvo je u 49. minuti Kvržić prošao desnom stranom kaznenog prostora, ostavio Melnjaka iza sebe, ubacio u peterac gdje je bio Hoxha koji glavom iz blizine zabija za 1:2.

U 56. minuti kazneni udarac za Slaven Belupo. Simić je u skoku odnio loptu, ali čini se kako je u padu skrivio kazneni udarac nad Crncu. Dvojbena odluka, ali Krstanović ne griješi.

Uslijedilo je dosta nervozno razdoblje gdje je već Čulina pogubio konce utakmice. Hajduk je najviše orijetio preko Livaje, a s druge strane Slaven je imao najbolju priliku kada je u kontru pobjegao Hoxha, ali mu je lopta pobjegla.

U 79. minuti Sahiti zarađuje drugi žuti karton i mora napustiti travnjak, a Hajduk ostaje s igračem manje.

U sudačkoj nadoknadi nova drama. Krovinović i Žuljević bili su u dvboju, napadač Slavena pao je u 16 metara i Čulina je dosudio kazneni udarac. Ipak, nakon VAR konzultacije, izvukao je prekršaj na 17 metara, a pokušaj Crnca završio je u živom zidu.

Puno toga događalo se u Koprivnici, bilo je zanimljivo iz tog razloga, ali kvalitetne igre nije bilo previše, na mahove se moglo uživati baš u nogometu, više je bilo prekida, sjeckanja, pogrešaka, raspravljanja...