Reprezentacija - prijateljske utakmice, 16.11.2022, 13:00 h
Andrej Kramarić 82'
Hrvatska

Jedan pogodak dovoljan za pobjedu Hrvatske i dobro raspoloženje uoči SP-a

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • srijeda, 16.11.2022.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je pobjedu u prijateljskom dvoboju protiv Saudijske Arabije. U jedinom ispitu uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo, Hrvatska je slavila golom Andreja Kramarića...

Hassan Tambakti
46'
25
Haitham Asiri
61'
18
Nawaf Al-Abed
68'
15
Ali Al-Hassan
79'
19
Hattan Bahebri
79'
24
Nasser Al-Dawsari
79'
Zlatko Dalić

Zlatko Dalić dobio je ono što je tražio od dvoboja protiv Saudijske Arabije. Hrvatska je odradila solidnu utakmicu, upisala je pobjedu uoči Svjetskog prvenstva, igrači su dobili priliku za rastrčavanje, a na kraju nije bilo niti ozljeda.

Iako je Hrvatska nastupila u šarenom sastavu koji će teško ikada više u toj postavi biti na travnjaku, pobjeda protiv solidnog i motiviranog protivnika je upisana. Možda je ovaj susret pomogao i izborniku da riješi neke nedoumice ako ih je imao, sve u svemu solidno, posebno drugo poluvrijeme.

Domaćin je u prvom poluvremenu bio bolji, imao je više pokušaja, Hrvatska je prema naprijed napravila malo toga i tek u nastavku susreta se probudila.

Pašalić je u devetoj minuti zaprijetio pokušajem izvana, ali saudijski vratar lako je to obranio.

Do kraja prvog dijela Saudijci su dva puta konkretno zaprijetili, u 28. minuti kada je Al-Buraikan pucao sa 7-8 metara, ali Livaković je to odlično obranio pa kasnije kada je iz dobre pozicije Al Shehri glavom pucao preko gola.

U drugom dijelu Hrvatska je već u prvih deset minuta dva puta ozbiljno zaprijetila, prvo Oršić nije najbolje zahvatio loptu, a zatim je Brozović pucao malo pokraj gola.

Saudijci su u drugom dijelu dva puta opasno zaprijetili, oba puta nakon pogrešaka hrvatske obrane. U 63. minuti iz sjajne situacije promašio je Al Dawsari nakon pogreške Vide koji je ispao na 35 metara od gola, a drugi put Kanno je pogodio vratnicu poslije izgubljene lopte Erlića.

Hrvatska je povela u 82. minuti. Andrej Kramarić dobio je loptu na lijevoj strani, ušao u sredinu, tražio prostor za udarac, a kada se on stvorio, poslao je loptu s nekih desetak metara u sam donji kut.

Još dva puta saudijska mreža se zatresla, pogađali su je Kramarić i Perišić, ali oba puta golu je prethodilo malo zaleđe.