Split nije izdržao u Beogradu, Partizan pobjegao u drugom poluvremenu

Branimir Korać • nedjelja, 20.11.2022.

U susretu sedmog kola ABA lige Split je gostovao u Beogradu kod Partizana i upisao poraz 89:70...

Split nije uspio doći do iznenađenja u Beogradu, u konačnici je upisao poraz koji je nekako već ranije predbilježen, ali Srđan Subotić može biti zadovoljan s određenim dijelovima susreta.

Posebno prvim poluvremenom u kojem je bio potpuno ravnopravan Partizanu, nije dopustio domaćinu da se rano odvoji i brzo riješi pitanje pobjednika.

Ipak, u drugom poluvremenu počeli su domaćini preuzimati stvari u svoje ruke, zaigrali su bolje, Split nije izdržao nalet Partizana na početku drugog poluvremena i domaćin se odvojio.

Serijom 23:5 Partizan je pobjegao na 64:47 i nije bilo više nikakve neizvjesnosti.

Završilo je 89:70 za Partizan koji je pokazao širinu, zaigrao sa svim raspoloživim igračima bez posebnog trošenja dok su kod Splita Shorter i Mavra na parketu boravili više od 35 minuta.

Upravo Shorter bio je najefikasniji s 23 poena dok je Mavra dodao 18 poena. Kod Partizana Zach LeDay imao je 14 poena, a James Nunnally 13 uz pet skokova.