Vodeni sportovi

Vaterpolisti Juga pobjednici prvog izdanja Superkupa

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.11.2022.

Na Višnjiku je održano prvo izdanje Superkupa vaterpolista, a pobjedu su odnijeli igrači Juga koji su bili bolji od splitskog Jadrana s 14:11...

Tradicija je započela u Zadru i trebala bi se održati. Vaterpolisti Juga i Jadrana susreli su se u Superkupu, prvom njegovom izdanju.

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su Jugaši došli do pobjede iako nisu dobro otvorili utakmicu i rano su se našli u minusu.

Jadran je jako dobro krenuo u utakmicu, poveo je s dva gola prednosti i golom Rina Burića šest sekundi prije kraja prve dionice došao do 5:3.

Međutim do kraja prvog poluvremena Jug je stigao do preokreta. Na polovici druge dionice Maro Joković je poravnao na 6:6, a Franko Lazić u završnici poluvremena donio je prvo vodstvo Jugu s 8:7.

Do kraja susreta Jug nije ispuštao vodstvo, a Jadran je imao priliku za poravnanje u zadnjoj dionici, ali udarac Butića obranio je Popadić, uslijedio je pogodak Kakarisa pa još jedan Kržića i priči je bio kraj.

Maro Joković s četiri gola predvodio je Jug i ujedno je proglašen za MVP-a Superkupa, a kod Jadrana po tri gola postigli su Jerko Marinić Kragić i Anđelo Šetka.