SP 2022., skupina F, 2. kolo, 27.11.2022, 17:00 h, Khalifa International Stadium, Doha
Suci: Andres Matias Matonte Cabrera, Nicolás Taran, Martin Soppi (Urugvaj)
Alphonso Davies 2'

Hrvatska pokazala pravo lice, visoka pobjeda za vrh ljestvice!

Branimir Korać • nedjelja, 27.11.2022.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je 4:1 pobjedu protiv Kanade i napravila važan korak prema osmini finala. Kanađani su rano poveli, ali kada se Hrvatska razigrala, bilo je izvjesno da će slaviti!

Jonathan Osorio
46'
15
Ismael Kone
46'

Junior Hoilett
62'
9
Lucas Cavallini
72'
3
Sam Adekugbe
73'
John Herdman

Dosta oprezno Hrvatska je prišla susretu protiv Kanade, odličan nastup Kanađana protiv Belgijaca nije prošao nezapaženo, ali ovdje se vidjela kvaliteta.

Ulazak u utakmicu nije mogao biti lošiji. Hrvatska je ušla dosta nonšalantno i onda je nakon serije pogrešaka primila pogodak. Amerikanci su u drugoj minuti već stigli do vodstva, ostavljeno je puno prostora, Perišić se nije dovoljno brzo vratio, Sosa nije niti izašao na igrača pa je Buchanan imao puno vremena i prostora, ubacio gdje Davies dolazi u prazan prostor i zabija.

Trebalo je Hrvatskoj desetak minuta da se konsolidira i oporavi od primljenog pogotka, a nakon toga sve je bilo u znaku Hrvatske. Prilike su počele kretati od sredine prvog dijela kada je obrana Kanađana polako počela padati pod pritiskom.

Prva velika prilika došla je u 35. minuti kada odlično kombiniraju Modrić, Kovačić i Livaja, Livaja puca s desetak metara, Borjan brani.

Bio je to uvod u pogodak za poravnanje. Kovačić je dao za Perišića koji krasno gura u prostor prema Kramariću, a on iskosa zabija za 1:1.

U završnici prvog poluvremena povukao je Juranović loptu i dovukao je do 16 metara, tamo je dao za Livaju koji sjajno pogađa u kut za 2:1.

Sjajan završetak prvog poluvremena i odmah takav nastavak drugog dijela. Hrvatska je već u prvih deset minuta drugog dijela mogla do trećeg gola, Brozović za Modrića na desnu stranu, on savršeno pronalazi Kramarića koji iz sredine dobro puca, ali Borjan brani.

Borjan je bio toplo-hladno raspoložen pa je tako poklonio jednu loptu Perišiću koji je skoro zabio.

Olakšanje je stiglo u 70. minuti. Perišić je krasno ubacio na drugu stranu za Kramarića koji se fantastično izborio za prostor za šut i onda rutinski pogodio za 3:1.

Nizala je Hrvatska prilike, Perišić je pucao iskosa, ali obranio je Borjan da bi odbijena lopta došla do Kovačića koji pronalazi Brozovića, a on puca, no Borjan i to brani.

U završnici su ušli Oršić i Majer, u sudačkoj nadoknadi Petković je napravio pritisak lopta je došla za Oršića koji se sjurio u kontru, na drugoj strani bio mu je Majer, Oršić mu dodaje, a Majer zakucava pod gredu.