SP 2022., skupina A, 3. kolo, 29.11.2022, 16:00 h, Al Bayt stadion, Al Khor
2:0(1:0) Katar
Katar

Nizozemska rutinski svladala domaćina i uzela prvo mjesto u skupini

Mihaela Bradovski • utorak, 29.11.2022.

Nizozemska je upisala pobjedu protiv domaćina Katara i potvrdila prvo mjesto u skupini. Planove je jedino mogao svojoj pobjedom pokvariti Ekvador, ali Senegal je u tom susretu bio dosta bolji...

Steven Berghuis
66'
18
Vincent Janssen
66'
20
Teun Koopmeiners
82'
19
Wout Weghorst
82'
24
Kenneth Taylor
86'
Ali Assadalla
64'
12
Karim Boudiaf
64'
9
Mohammed Muntari
64'
7
Ahmed Alaaeldin
85'
13
Musaab Khidir
85'
Felix Sanchez

Kao što se i očekivalo, Nizozemska nije imala problema protiv Katara. Razlika u kvaliteti je značajna i Nizozemci su mirno došli do pobjede.

Slavili su 2:0, a mogli su i uvjerljivije uz malo više preciznosti. Domaćin je tek sporadično dolazio prilika koje u konačnici niti nije koristio.

Već u prvih 15 minuta Nizozemska je dva puta zaprijetila, posebno atraktivan bio je pokušaj Depayja, ali nije bio precizan.

U 26. minuti Nizozemska je povela. Lijepa i brza akcija Nizozemaca, u konačnici lopta dolazi do Gakpa koji ulazi u 16 metara i odmah lijepo zabija u kut za 1:0.

Drugi pogodak stigao je na startu drugog dijela. Nakon ubačene lopte Depay je osta sam pred vratarom i napucao ga s 2-3 metra udaljenosti, no lopta se odbija do Frenkieja De Jonga koji pogađa za 2:0.

Do kraja susreta Nizozemcima je poništen još jedan pogodak zbog igranja rukom Gakpa i ostalo je 2:0, čisto dovoljno Nizozemskoj za prvo mjesto.