SP 2022., skupina F, 3. kolo, 01.12.2022, 16:00 h, Ahmad Bin Ali Stadium, Al-Rayyan
Suci: Anthony Taylor, Gary Beswick, Adam Nunn (Engleska)
Hrvatska
Hrvatska
0:0(0:0) Belgija
Belgija

Hrvatska izdržala protiv Belgije, uzela veliki bod za prolazak u osminu finala!

Branimir Korać • četvrtak, 01.12.2022.

Hrvatska je izborila prolaz u osminu finala Svjetskog prvenstva! Nakon velike borbe odigrala je 0:0 protiv Belgije i tako prošla dalje, a Belgijci odlaze kući. Maroko prolazi s prvog, a Hrvatska s drugog mjesta!

Romelu Lukaku
46'
16
Thorgan Hazard
58'
25
Jeremy Doku
72'
8
Youri Tielemans
72'
10
Eden Hazard
87'
Roberto Martinez

Kakva bitka, ali očekivano. Belgiji je ovo bila zadnja šansa, igrala joj je samo pobjeda, Hrvatskia je u momentima teško žovjela, ali je ipak izdržala.

Uspjela je remizirati u susretu u kojem su i jedna i druga ekipa imale svoje prilike za pogotke.

Hrvatska je sjajno otvorila utakmicu i u osmoj sekundi mogla je do vodstva, međutim pokušaj Perišića nije bio precizan.

Od početka se igralo dobro i otvoreno, a Belgijci su trebali desetak minuta za prve prilike i to preko Mertensa i Carrasca, ali najveća je stigla i vrlo brzo nestala za Hrvatsku u 15. minuti.

Anthony Taylor dosudio je kazneni udarac za Hrvatsku nakon što je Carrasco nagazio Kramarića, ali nakon VAR pregleda utvrđeno je zaleđe Lovrena toliko malo da se na grafici taj milimetar niti nje vidi.

U nastavku prvog poluvremena viđeno je ponešto poluprilika na obje strane, ali ne i ona velika konkretna prijetnja.

Hrvatska je u prvom dijelu bila za nijansu bolja, ali nedostajalo je prave prijetnje prema Courtoisu.

Zato je u prvih deset minuta drugog dijela Hrvatska bila bolja i stvorila nekoliko opasnih situacija, ali Courtois je držao Belgiju na životu obranom pokušaja Brozovića i Modrića.

Prva velika šansa za Belgiju! Carrasco je prvo ušao u 16 metara, ali Livaković je dobro blokirao pokušaj, lopta se odbila do Lukakua, on ne pogađa praznu mrežu nego vratnicu. Puno sreće za Hrvatsku.

U 68. minuti zaprijetila je i Hrvatska, Petković je krasno prevario čuvara i dao povratnu loptu za Modrića koji gađa u kut, ali čita i to Courtois.

U završnici je Lukaku imao niz fantaastičnih prilika koje je teže promašiti nego pogoditi, ali sreća je bila na strani Hrvatske.

Lukaku je apsolutni tragičar Belgijaca, a apsolutni junak Hrvatske bio je Joško Gvardiol koji je odigrao čudesnu utakmicu, bio ga je pun teren, odigrao je doslovno nevjerojatno.

Hrvatska ide dalje s drugog mjesta, a protivnika će saznati večeras. Španjolska ili Japan.