Šarić prvi put ove sezone u startnoj petorci, Sunsima neočekivani poraz

Branimir Korać • subota, 03.12.2022.

Phoenix Sunsi noćas su ugostili Houston Rocketse i upisali su neočekivani poraz 122:121. Od prve minute krenuo je Dario Šarić...

Nakon godinu i pol Dario Šarić napokon se našao u startnoj petorci, no još važnije od toga je da je napokon dobio minutažu nakon što je prošlih šest utakmica odgledao s klupe bez ulaska u igru. U zadnjih devet utakmica prije ovog dvoboja samo je jednom bio na parketu i to u porazu od Jazza 134:133.

I noćas su Sunsi poraženi s poenom razlike i to 122:121 protiv Houston Rocketsa, Šarić je dobio 22 minute, ali osjetilo se da je potpuno van ritma. Osim toga igrao je u paru s Aytonom što znači da je bio na četvorci iako je u Sunsima najbolje izgledao u niskoj postavi na petici.

Susret je završio s tri poena uz šut 0/1 za dva i 1/4 za tricu, tome je dodao četiri skoka, dvije asistencije i dvije blokade.

Sunsi su imali priliku za pobjedu protiv Rocketsa, ali četiri šuta u zadnjih 20 sekundi nisu ušla i Houston je preživio iako je jako loše branio skok u završnici.

Najefikasniji bio je Devin Booker koji je ubacio 41 poen uz osam asistencija, Mikal Bridges dodao je 22 poena uz osam skokova, a Cameron Payne 20 poena uz 12 asistencija.

Kod Rocketsa Jalen Green ubacio je 30 poena, a Jabari Smith 17 uz šest skokova čime su Rocketsi došli tek do šeste ovosezonske pobjede.