Bogdanović eksplodirao u drugom poluvremenu i nosio Pistonse do pobjede

Branimir Korać • srijeda, 07.12.2022.

Detroit Pistonsi upisali su gostujuću pobjedu kod Miami Heata sa 116:96, a prvo ime susreta bio je Bojan Bogdanović koji je u drugom poluvremenu bio nezaustavljiv...

Detroit Pistonsi prvi put su noćas u ovoj sezoni slavili s 20 poena razlike, U najuvjerljivijoj klupskoj pobjedi u sezoni svladali su Miami Heat sa 116:96, a sjajan je bio Bojan Bogdanović.

Pistonsi su gubili na poluvremenu 51:47, a onda je Bogdanović ubacio čak 28 poena u drugom dijelu i odveo Detroit do visoke pobjede.

"U drugom poluvremenu željeli smo zaigrati malo brže, pogodio sam nekoliko trica i otvorilo nam se. Ovo je velika pobjeda, napadački sjajnu momčad zadržali smo na ispod 100 poena", kaže Bogdanović.

Bogdanović je za 30 minuta ubacio 31 poen (5/7 za dva, 7/9 za tri) uz pet asistencija te po tri skoka i ukradene lopte. Alec Burks dodao je 18 poena i devet skokova.

Kod poraženih Tyler Herro ubacio je 34 poena uz šest asistencija, a Bam Adebayo 21 poen uz 15 skokova.

Dallas Mavericksi su u gostima slavili kod Denvera sa 116:115. 17 sekundi prije kraja Dorian Finney-Smith ubacio je važnu tricu, nakon toga Nikola Jokić pogađa samo jedno slobodno bacanje i Mavericksi lagano odlaze do pobjede.

Tim Hardaway upisao je 29 poena, a Luka Dončić 22 uz deset skokova i 12 asistencija. Kod Denvera Aaron Gordon ubacio je 27 poena uz osam skokova, a Bones Hyland 20 poena uz pet asistencija.

Cleveland Cavaliersi su slavili protiv Los Angeles Lakersa sa 116:102. Lakersi nisu mogli računati na Anthonyja Davisa koji je zbog bolesti kratko boravio na parketu i više se nije vraćao u igru.

Donovan Mitchell bio je nezaustavljiv, ubacio je 43 poena uz šest skokova, a Jarrett Allen ubacio je 24 poena uz 11 skokova dok je Darius Garland dodao 21 poen uz 11 asistencija. Kod Lakersa LeBron James upisao je 21 poen uz 17 skokova, a Thomas Bryant 19 poena uz devet skokova.