Vodeni sportovi

Raspucani Jadran uvjerljivo slavio protiv Gruzijaca

Branimir Korać • srijeda, 21.12.2022.

Vaterpolisti splitskog Jadrana upisali su pobjedu u sklopu Lige prvaka, ugostili su Dinamo iz Tbilisija i uvjerljivo su slavili s 21:7...

Jure Marelja odradio je svoju prvu utakmicu u Ligi prvaka, a Jadran je pod vodstvom novog trenera glatko slavio protiv Dinama iz Tbilisija.

Gruzijci nisu iznenadili, nisu bili niti blizu, Jadran je potpuno izdominirao i upisao vrlo uvjerljivu pobjedu.

Minutu i pol prije kraja prve dionice još je rezultat bio otvoren, Jadran je vodio s 4:3, a onda je krenula serija koja je osigurala visoku pobjedu.

Samo drugu četvrtinu Jadran je dobio s 8:0, a kombinirano kraj prve, cijelu drugu i početka treće dionice obilježila je serija Jadrana od čak 11:0.

Do kraja su Splićani održavali visoku prednost i upisali vrlo uvjerljivu pobjedu.

U redovima Jadrana pet golova postigao je Jerko Marinić Kragić, a četiri Marin Delić.

Drugom pobjedom, nakon četiri odigrana kola Jadran se izdvojio na četvrtom mjestu dok je Dinamo i dalje na dnu bez bodova.