Bogdanović dvoznamenkast u porazu od Jazza, Sunsi podbacili protiv Wizardsa

Branimir Korać • srijeda, 21.12.2022.

Bojan Bogdanović s Detroit Pistonsima upisao je još jedan poraz, ovaj put kod kuće od Utah Jazza. Poraženi su i Šarićevi Sunsi i to neočekivano na svom parketu protiv Wizardsa...

Detroit Pistonsi upisali su domaći poraz protiv Utah Jazza sa 126:111. Jazz je pobjedu osigurao u drugom poluvremenu gdje je stvorio visoku razliku i na kraju bez problema slavio. Još jednom je obrana na vanjskim pozicijama kod Pistonsa zakazala, Jazz je lakoćom dolazio do poena izvana i održavao razliku.

Nezaustavljiv je bio Lauri Markkanen koji je ubacio 38 poena od čega čak devet trica. Jordan Clarkson dodao je 21 poen i šest asistencija, a Jarred Vanderbilt 18 poena, 13 skokova i šest asistencija.

Kod Pistonsa Jaden Ivey je ubacio 30 poena uz pet asistencija, Bojan Bogdanović za 31 minutu dodao je 15 poena (3/7 za dva, 2/6 za tri, 3/3 slobodna) uz tri skoka i tri asistencije. 15 poena i 14 skokova dodao je Jalen Duren.

Nakon deset uzastopnih poraza Wizardsi su napokon došli do pobjede. I to na jako teškom gostovanju kod Phoenix Sunsa koje su svladali 113:110 iskoristivši neigranje Devina Bookera. Nije igrao niti Dario Šarić koji je još jenom bio "čovjek s kraja klupe".

I Wizardsi su bili oslabljeni, nedostajao im je Kristaps Porzingis, ali su svejedno slavili predvođeni s 29 poena, šest skokova i šest asistencija Kylea Kuzme, 27 poena, šest skokova i šest asistencija Bradleya Beala te 16 poena i deset skokova Denija Avdije.

Kod Sunsa Landry Shamet s klupe je upisao 31 poen (devet trica), a Deandre Ayton je dodao 30 poena i 13 skokova.

Denver Nuggetsi nisu imali problema protiv Memphisa. Već prvu dionicu dobili su s 35:14 i nakon toga sve je bilo poznato, nisu dopustili neki kolaps i otišli su do pobjede 105:91.

Aaron Gordon odradio je dobar posao s 24 poena i sedam skokova, Bruce Brown dodao je 16 poena i šest skokova, a Nikola Jokić po 13 poena, skokova i asistencija. Kod Memphisa Ja Morant bio je usamljen s 35 poena i deset asistencija, Dillon Brooks dodao je 11 poena i sedam skokova.

New York Knicksi su osramotili Golden State Warriorse te su ih svladali sa 132:94. Ovo je Knicksima osma uzastopna pobjeda, izgledaju odlično, a Warriorsi nisu niti blizu onog što se od njih očekivalo.

Immanuel Quickley predvodio je Knickse s 22 poena, Jalen Brunson dodao je 21, a Julius Randle 15 poena i 12 skokova. Kod Warriorsa Jordan Poole stao je na 26 poena, a Jonathan Kuminga dodao je 13.

Chicago Bullsi u gostima su slavili protiv Miami Heata sa 113:103 u prvoj utakmici bez blokade na obje strane još od 2016. godine. Oslabljeni Heat imao je vodstvo na poluvremenu, ali u nastavku susreta Bullsi su sve okrenuli i slavili.

Predvodili su ih Nikola Vučević s 29 poena i 12 skokova, DeMar DeRozan s 24 poena te Zach LaVine s 21 poenom i sedam asistencija. Kod Heata Bam Adebayo je ubacio 27 poena uz 12 skokova i šest asistencija, a Tyler Herro dodao je 19 poena i sedam asistencija.