Bogdanoviću novi poraz, Pistonsi čvrsto na dnu lige, Zubac se vratio nakon ozljede

Branimir Korać • četvrtak, 22.12.2022.

Bojan Bogdanović i Ivica Zubac noćas su bili na parketu. Bogdanović je s Pistonsima nastavio nizati poraze, a oporavljeni Zubac s Clippersima je došao do pobjede.

Detroit Pistonsi nalaze se na dnu lige, imaju najlošiji omjer, a sada su učvrstili tu svoju lošu poziciju porazom od Philadelphije u gostima sa 113:93. Ovaj poraz nije nikakvo iznenađenje, Sixersi su znatno kvalitetniji, imaju posve drugačije ambicije ki njihov poraz ovdje bio bi prilično iznenađenje.

Od početka susreta vidjelo se u kojem smjeru ide ovaj dvoboj, sve je bilo na strani Sixersa koji su imali vodstvo, dominirali i na kraju glatko slavili.

Bojan Bogdanović napadački je bio dosta samozatajan, Sixersi su ga jako dobro limitirali. Tako je za 24 minute upisao deset poena (1/3 za dva, 8/9 slobodna bacanja) uz osam skokova. Upada u oči samo tri pokušaja iz igre i bez ijednog šuta za tri poena.

Sixerse su predvodili Joel Embiid s 22 poena, deset skokova i šest asistencija te Tobias Harris sa 17 poena. Kod Pistonsa Jaden Ivey je ubacio 18 poena, a Killian Hayes 12.

Paul George, Ivica Zubac, Reggie Jackson i Norman Powell vratili su se u postavu i Clippersi su odmah izgledali bolje. Nije bilo nikakvih problema protiv Charlotte Hornetsa i upisana je uvjerljiva pobjeda.

Već do poluvremena sve je bilo jasno, Clippersi su pobjegli na vrlo visoku razliku, na odmoru vodili 71:40 i već tada je bilo sve riješeno.

Zubac je za 23 minute ubacio četiri poena (2/3 za dva) i uhvatio osam skokova, Paul George je završio s 22 poena, osam skokova i osam asistencija, a Nicolas Batum s 21 poenom i sedam skokova.

Kod poraženih LaMelo Ball je ubacio 25 poena uz 11 skokova i 12 asistencija dok je Mason Plumlee dodao 18 poena.