Hezonja i Žižić skromni u porazima, Efes zabio jedan koš iz igre u zadnjoj četvrtini

Petar Jenjić • četvrtak, 29.12.2022.

Odigrane su dvije utakmice 16. kola košarkaške Eurolige. Do pobjede je stigla Baskonia protiv madridskog Reala te Maccabi Tel Aviv protiv Anadolu Efesa zahvaljujući sjajnoj posljednjoj četvrtini...

Sjajan niz Baskonije nastavlja se i dalje, a danas je za šestu pobjedu zaredom pao madridski Real. Baski su na domaćem parketu slavili sa 92:86.

Sjajan je bio Markus Howard koji je u prvih 18 minuta ubacio čak 21 poen i doveo svoju momčad do velikih 19 razlike pretkraj prvog poluvremena (59:49). Real se uspio spustiti na dva poena minusa (73:71), ali dvije trice Rokasa Giedraitisa vratile su Baskoniju na pristojniju prednost.

Do kraja susreta gosti su se mogli približiti u više navrata, ali nisu uspjeli zbog grešaka i promašenih otvorenih šuteva.

Howard je predvodio Baskoniju s 28 poena, dok je Giedraitis dodao 21 koš. Gabriel Deck kod Reala je dodao 17 poena i šest skokova. Mario Hezonja ubacio je pet poena (0/3 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i pridodao dva skoka za osam i pol minuta u igri.

Maccabi Tel Aviv sjajnom je posljednjom četvrtinom slomio otpor Anadolu Efesa i slavio sa 80:72. Ovom pobjedom Izraelci su došli na omjer 9-7, a gosti su pali na 8-8.

Bio je to jedan rollercoaster rezultata. U prvoj dionici Maccabi je imao i dvoznamenkastu prednost, a zaključio je sa sedam poena viška (26:19). U drugoj Efes se vraća i okreće rezultat do kraja poluvremena za minimalno vodstvo (45:44).

U trećoj četvrtini turska momčad ubacuje u brzinu više i prvi put na utakmici stvara nešto osjetniju razliku. Najvećih plus deset (65:55) imala je pretkraj iste. Međutim, u posljednoj dionici, na krilima Lorenza Browna Maccabi radi nevjerojatnu seriju od 20:2. Prvi i jedini koš iz igre u posljednjoj četvrtini Efes je zabio 37 sekundi prije kraja.

Lorenzo Brown susret je zaključio s 23 poena i sedam asistencija, Bonzie Colson i Jalen Adams dodali su po 11 koševa.

Will Clyburn predvodio je goste s 20 poena i sedam skokova. Ante Žižić dodao je dva koša, tri skoka i asistenciju za sedam i pol minuta u igri.