Monaco slavio u tijesnoj završnici, Partizan bolji od Bayerna

Petar Jenjić • četvrtak, 29.12.2022.

Odigrane su još tri utakmice 16. kola Eurolige. Partizan je na domaćem terenu svladao Bayern, Armani Milano svladao je Valenciju, a Monaco u tijesnoj završnici bio je bolji od Žalgirisa...

Nakon što je sezonu započeo s devet uzastopnih poraza, Armani Milano stigao je do treće uzastopne pobjede. Na domaćem terenu Talijani su svladali Valenciju rezultatom 90:79 i nanijeli joj deveti poraz sezone.

Billy Baron predvodio je Milano s 24 poena, a priključio mu se i Brandon Davies sa 17 koševa i šest dodavanja.

Gostima nije pomogao niti odlični Bojan Dubljević koji je ubacio 26 koševa uz samo jedan promašaj iz igre (11/12). Crnogorac je tome dodao i sedam skokova.

Do treće uzastopne pobjede stigao je i Partizan koji je u Beogradu svladao minhenski Bayern. Posljednju utakmicu u ovom natjecanju, u 2022. godini riješili su u svoju korist sa 83:77 i tako napredovali na omjer 7-9.

Većim dijelom utakmice crno-bijeli bili su u prednosti, nerijetko i dvoznamenkastoj, ali u posljednjoj četvrtini Bayern se spustio na samo minus tri (75:72). Međutim, na krilima Dantea Exuma ostali su u plusu do kraja.

Exum je susret zaključio s 19 poena, dok je double-double učinak od 16 koševa i 11 skokova ostvario Mathias Lessort.

Othello Hunter sa 16 poena i 14 skokova predvodio je gostujuću momčad.

U tijesnom dvoboju odigranom u Monacu, istoimeni domaćin svladao je Žalgiris sa 84:82 te se tako izjednačio s Baskonijom na vrhu ljestvice s 11 pobjeda i pet poraza.

U završne dvije minute domaćin je ušao s četiri poena viška i do kraja uspio izdržati. Okobo je zabio jedno slobodno bacanje za 84:82, 16 sekundi prije kraja. Smits je mogao donijeti pobjedu Žalgirisu, ali promašio je šut za tri. Za utjehu mu ostaje da je ipak bilo izvan vremena.

Elie Okobo susret je zaključio s 22 poena, devet asistencija i četiri ukradene lopte, Alpha Diallo i Yakuba Ouattara dodali su po 14 koševa.

Rolands Smits kod Žalgirisa je ubacio 18 poena, a Keenan Evans 17 koševa i tome dodao pet asistencija.