Borbena Cibona izvukla pobjedu u produžetku protiv MZT-a

Branimir Korać • petak, 30.12.2022.

Cibona je upisala šestu pobjedu u ABA ligi i napravila lijep korak prema osnovnom cilju, a to je osiguravanje ostanka u ABA ligi. U Domu Dražena Petrovića u produžetku je svladan MZT...

Jako važna pobjeda za Cibonu. Ne samo da je slavila i došla do šeste pobjede, već je to učinila protiv MZT-a koji je tako ostao zabetoniran na dnu ljestvice sa samo dvije pobjede. Makedonci tako ostaju u teškoj poziciji i kao veliki kandidat za ispadanje iz elitnog regionalnog ranga.

Cibona je slavila u produžetku 87:85 u susretu u kojem nije izgledala dobro većim dijelom, puno je griješila, donosila krive odluke, ali je nekako pronašla put do pobjede. Borbeno do samog kraja i s vjerom da se može do pobjede.

Prvo poluvrijeme otišlo je na stranu Makedonaca koji su bolje ušli i u drugi dio pa je tako MZT došao do lijepe prednosti 55:46 na polovici treće četvrtine.

Cibona se pokušavala vratiti, ali napadački je to bilo njeno najlošije razdoblje, bilo je puno krivih reakcija, pogrešaka i promašaja i malo bolja momčad nego što je to MZT mogla je stvoriti nedostižnu prednost.

Uspjela se Cibona vratiti u zadnjoj dionici iako je i tu MZT imao puno prilika za odvajanje koje nije iskoristio.

28 sekundi prije kraja susreta Caffey je kod 74:72 imao dva slobodna bacanja, dotad ih je MZT šutirao 15/15, ali drugo je promašio i Cibona je dobila priliku za produžetak. Odmah ju je i ugrabila, 18 sekundi prije kraja Kapusta ubacuje tricu te se Cibona uspjela obraniti do kraja i izboriti produžetak.

U produžetku Cibona je ključni ubačaj imala minutu i 13 sekundi prije kraja. Tada se Ivan Majcunić izvlači na tricu i ubacuje za 87:83. Caffey nakon toga ubacuje za minus dva, Kapusta ne pogađa, ali ne pogađa niti Ware.

Makedonci su u završnici poslali Bakovića na liniju slobodnih bacanja nakon problema Cibosa s prenošenjem lopte, a Baković promašuje oba bacanja. Srećom loptu u napadu hvata Smajlagić, no i on promašuje, ali nije ostalo dovoljno vremena za MZT da dođe do koša.

Cibona tako odnosi teško izborenu pobjedu 87:85, a predvodili su je Kapusta s 18 poena i osam asistencija te Mazalin s 13 poena. Kod MZT-a Michael Caffey ubacio je 19 poena uz pet skokova, a Strahinja Mićović 17 poena uz šest skokova.