Barcelona 1:1 Espanyol
Espanyol

Barcelona u burnom dvoboju s Lahozom u glavnoj ulozi uzela samo bod protiv Espanyola

Mihaela Bradovski • subota, 31.12.2022.

Veliki gradski derbi između Barcelone i Espanyola protekao je bez pobjednika. U 15. kolu La Lige Barcelona je u susretu koji je zakuhao Mateu Lahoz morala se zadovoljiti remijem 1:1...

U posljednjoj akciji za barcelonske klubove u 2022. godini Barcelona i Espanyol nisu dali pobjednika. Upisan je remi 1:1 u susretu koji će ostati zapamćen po 20-ak minuta "discipliniranja" svih na travnjaku od strane iskusnog suca Mateua Lahoza koji je u ovom susretu podijelio čak 15 žutih kartona i dva isključenja.

Prvo poluvrijeme nije davalo nikakve znakove da bi se susret mogao u to pretvoriti, Barcelona je vodila, imala potpunu kontrolu i činilo se da će otići do pobjede.

Povela je u osmoj minuti kada je ubačena lopta iz kornera, na drugoj vratnici došla je do Christensena koji je vraća u sredinu, tamo je Marcos Alonso i on je šalje iz blizine glavom u mrežu.

Barcelona je imala prilika za drugi pogodak, ali nije ih uspjela iskoristiti i onda Espanyol iz jednog od rijetkih napada dolazi do pogotka.

Marcos Alonso je nagazio u 16 metara s leđa Joselua, doslovno mu skinuo kopačku i Lahoz je opravdano pokazao na 11 metara. Joselu je preuzeo odgovornost, pucao po sredini i zabio za 1:1.

Nakon toga kreće show. Do kraja susreta Lahoz je pokazao čak 11 žutih kartona. U 78. minuti pokazao je drugi žuti karton Jordiju Albi zbog prigovora da bi dvije minute kasnije dao drugi žuti karton i na suprotnoj strani Viniciusu Souzi.

Embed from Getty Images

Uslijedila je vrlo nervozna završnica s reakcijama na svaku Lahozovu odluku, Barcelona je imala prilika za vraćanje vodstva, ali Lewandowski i društvo nisu znali ugurati loptu u mrežu.

U konačnici susret završava remijem, ali u režiji sudačkog veterana koji je i na Svjetskom prvenstvu u Kataru napravio sličan kaos u susretu između Nizozemske i Argentine nakon čega je poslan kući.