Premier liga, 18. kolo, 31.12.2022, 18:30 h
Brighton & Hove 2:4 Arsenal
Arsenal

Arsenal u efikasnom dvoboju nastavio pobjednički niz i povećao prednost na vrhu

Branimir Korać • subota, 31.12.2022.

Arsenal je preživio potencijalno neugodno gostovanje kod Brightona gdje je upisao pobjedu 4:2. U zanimljivom dvoboju mreža domaćina brzo je načeta i dalje je Arsenal imao olakšan posao...

Brighton je unatoč porazu od Arsenala pokazao kako ima "vatre", posebno su se u dobrom svjetlu pokazali Japanac Mitoma i mladi Ferguson, međutim lider Premier lige ipak je bio prejak i u konačnici je slavio s 4:2.

Već u drugoj minuti Lamptey gubi loptu u iznošenju, ona dolazi ukoso do Martinellija koji puca, ali lopta se odbija do Sake koji u 66. sekundi pogađa za 0:1.

Arsenal je bio znatno opasniji i stvarao je prilične probleme domaćinu. U 25. minuti Sanchez je nakon kornera loše odbio loptu, ona je došla do Parteya koji sa 7-8 metara puca preko gola.

Odmah je na drugoj strani zaprijetio i Trossard, no njegov pokušaj Ramsdale odbija u korner.

U 39. minuti Arsenal dolazi do drugog pogotka. Ponovno nakon kornera Brigthonovi igrači loše odbijaju loptu, ona pada na desetak metara gdje natrčava Odegaard i bez problema zabija za 2:0.

Ako je Brighton i imao plan za drugo poluvrijeme, on je narušen u 47. minuti. Martinelli je pucao iskosa, Sanchez nije najbolje reagirao, odbio je loptu na koju natrčava Nketiah i podiže na 3:0.

Embed from Getty Images

Arsenal se tu nije zaustavio i skoro je stigao i do četvrtog gola. Nakon ubačaja Odegaarda iz slobodnjaka, pucao je Gabriel, ali snažnim udarcem loptom je u rame pogodio Sancheza.

U 65. minuti domaćin je smanjio zaostatak. Gross je lijepim dodavanjem pronašao Mitomu koji dolazi pred Ramsdalea i smanjuje na 1:3.

Nije dugo bilo samo minus dva, krasnu akciju gosti su odigrali u 71. minuti, sve je išlo od prve i Martinelli je došao sam pred Sancheza i povisio na 4:1.

Brighton se nije predavao i u 77. minuti smanjio je na 2:4. Dugačka lopta upućena je prema mladom Fergusonu, pogriješio je Saliba, a Ferguson zabio svoj prvijenac za 2:4.

Ubrzo je lopta još jednom završila iza leđa Ramsdalea, zabio je Mitoma, domaćin je već proslavio pogodak, ali zbog malog zaleđa u kojem nije bilo utjecaja na igru, pogodak nije priznat.

Ostalo je 4:2, uvjerljiva pobjeda Arsenala koji godinu završava s čak sedam bodova više od drugoplasiranog Manchester Cityja.