Sjajna Donna Vekić donijela prvi bod protiv Francuske

Petar Jenjić • ponedjeljak, 02.01.2023.

U drugom susretu skupine United Cupa, Hrvatska igra protiv Francuske, a prvi bod osvojila je Donna Vekić...

Nakon demoliranja Argentine i pobjede 5:0, Hrvatsku u drugom susretu čeka Francuska, a prvi meč igrala je Donna Vekić.

Nakon sat i 55 minuta igre svladala je 36. igračicu svijeta Alize Cornet sa 6:4, 6:3. U trećem međusobnom dvoboju stigla je do druge pobjede.

Već u trećem gemu meča hrvatska tenisačica stigla je do breaka, a već u petom i do drugog pa je povela s 4:1. Njena protivnica uspjela je vratiti jedan break zaostatka, ali za potpuni povratak u set nije imala nijednu šansu.

Odmah na početku drugog seta Vekić je stigla do breaka i vodstva 2:0. Do kraja meča još jednom oduzela je servis i zaključila meč na najbolji mogući način.

Slijedi meč Borne Ćorića koji igra protiv Arthura Rinderknecha.