Zadar se nije dobro proveo u Beogradu upisavši ružan poraz

Petar Jenjić • ponedjeljak, 02.01.2023.

U sklopu 13. kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra nisu se dobro proveli u Beogradu kod Partizana koji je upisao visoku pobjedu...

Osim kratko u prvoj četvrtini košarkaši Zadra u ostatku utakmice nijednom nisu bili u prednosti na gostovanju kod Partizana koji ih je porazio s visokih 114:77.

Partizan je tako nastavio biti prvi pratitelj Zvezde sa samo dva poraza na kontu, dok je momčad Danijela Jusupa pala na omjer od sedam pobjeda i šest poraza.

Samo rezultat prve četvrtine dovoljno govori o tome kako se igralo. Naime, Partizan je nakon prvih deset minuta već ubacio 34 poena, a primio devet manje.

Niti druga četvrtina nije donijela drugačiju košarku pa su crno-bijeli na poluvrijeme otišli s 14 poena viška. Do tada ubacili su čak osam trica, a za dva šutirali 67%. Ni Zadar nije bio toliko lošiji po tom pitanju, protiv većine ostalih klubova bi vodio, ali namjerio se na kudikamo jačeg.

Domaćin je i u nastavak ušao vrlo jako te nastavio podebljavati već ionako visoko vodstvo. Do kraja utakmice bilo je samo pitanje kojom će razlikom slaviti novu prvenstvenu pobjedu.

Tristan Vukčević predvodio je Partizan do pobjede s 25 poena i osam skokova, Aleksa Avramović dodao je 16 koševa.

Kod Zadrana je Luka Božić susret zaključio s 19 poena, deset skokova i šest dodavanja.