Frazier ostao za malo prekratak do rekorda ABA lige, dobra utakmica Vrankovića

Petar Jenjić • utorak, 03.01.2023.

Do desete pobjede u ABA ligi stigao je FMP koji je u utakmici na veliki broj koševa svladao Mornar...

Utakmica na veliki broj koševa odigrana je u Baru gdje domaći Mornar nije uspio doći do pete pobjede sezone. Bolji je od njih bio FMP sa 113:102.

Crnogorska momčad tako je sada pala na omjer 4-9, dok je FMP skočio na 10-3 i progurao se barem privremeno na četvrto mjesto.

Na početku posljednje četvrtine Mornar je imao četiri koša prednosti (82:78), ali kada su gosti preuzeli vodstvo, do kraja ga nisu ispustili. Pitanje pobjede riješeno je tri minute prije kraja kada je FMP otišao prvi puta na dvoznamenkastu prednost.

Nevjerojatan je bio Trent Frazier koji jednostavno nije mogao promašiti i vjerojatno nije ni bio svjestan da je ostao jednu tricu kratak za najbolji pojedinačni učinak u broju poena na jednoj utakmici ABA lige.

Čudesnu utakmicu Frazier je zaključio s ubačenih 45 poena (8/13 trica) čemu je dodao i devet asistencija.

Darron Russell s 32 poena, sedam skokova i 12 asistencija predvodio je Mornar. Ostaje mu utjeha da Frazier nije skinuo upravo njegov rekord od 47 koševa.

Antonio Vranković dodao je 13 koševa (4/10 za dva, slobodna bacanja 5/8), sedam skokova i četiri asistencije za nešto manje od 32 minute u igri.