Villarreal visoko slavio, Datkoviću svih 90 minuta u porazu

HINA, Petar Jenjić • utorak, 03.01.2023.

Nogometaši Villarreala i Valencije uspješno su obavili posao u šesnaestini finala španjolskog Kupa kralja te tako izborili plasman među posljednjih šesnaest momčadi...

Valencia je u gostima svladala trećeligaša La Nuciju s 3:0. U prvom poluvremenu strijelci za prvoligaša bili su Kluivert u trećoj i Moriba u 31. minuti, dok je sve okončano pogotkom Huga Dura u 72. minuti za konačan rezultat.

Villarreal je gostovao kod drugoligaša Cartagene koja je iznenađujuće povela u 39. minuti golom Pabla Vazqueza. No, Villarreal je brzopotezno okrenuo rezultat u drugom poluvremenu i na kraju slavio s visokih 5:1.

Prvo je Alex Baena izjednačio u 49. minuti, a potom su Danjuma u 56. i Jose Luis Morales u 60. minuti zabijali za 3:1. Sve je okončano pogocima u završnici, a strijelci su bili Chukwueze i Capoue u posljednjoj minuti.

Za domaćina je cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Toni Datković.