Osasuna se namučila kod niželigaša, Budimir ušao u drugom poluvremenu

Petar Jenjić • četvrtak, 05.01.2023.

Nogometaši Osasune tek su nakon produžetaka svladali Gimnastic i prošli u sljedeću fazu Kupa kralja, a Ante Budimir za pobjedničku je momčad ušao u 79. minuti...

Osasuna se dobro namučila protiv Gimnastica u gostima te slavila sa 2:1, ali tek nakon dodatnih 30 minuta. Ante Budimir ušao je u igru u 79. minuti.

Gosti su poveli preko Kikea Garcije, da bi Pablo Fernandez donio domaćinu poravnanje u 78. minuti. Šest minuta kasnije igrač je dobio izravan crveni karton.

U konačnici je Osasuna slomila otpor Gimnastica i prošla u osminu finala Kupa. Autogol u 113. minuti zabio je Eric Arce Montes. U samoj završnici i gosti su igrali s desetoricom, isključen je bio Pablo Ibanez.

U drugoj utakmici Real Betis dobrim je drugim poluvremenom slomio otpor niželigaša Ibize koji je nakon prvih 45 minuta vodio golom Pepa Bernala.

Ipak, Betis s četiri gola u drugom rješava utakmicu. Prvi i treći gol postigao je Willian Jose, dok su još zabijali Edgar Gonzales i Nabil Fekir.