Osijek vodio 3:0 pa se spašavao od poraza protiv Slovenaca

Mihaela Bradovski • subota, 07.01.2023.

Nogometaši Osijeka odigrali su prvu prijateljsku utakmicu u Umagu, protivnik je bio Koper, a uzbudljivi dvoboj okončan je 4:4...

Osijek danas ima na rasporedu dva prijateljska dvoboja na pripremama u Umagu, a u prvom je protivnik bio Koper s kojim je remizirao 4:4.

Osijek je odigrao vrlo dobro prvo poluvrijeme i vodio je na odmoru 3:0, ali onda je dopustio Slovencima da u drugom dijelu naprave veliki preokret i dođu do vodstva 4:3.

Za samo 20 minuta, u razdoblju od četvrte do 24. minute raspucani Špoljarić postigao je hat-trick i odveo Osijek do visoke prednosti.

U drugom dijelu jednako brzo Koper je došao do preokreta. Na 3:1 smanjio je u 52. minuti preko Ochienga, a onda do 72. minute Stanojević, Nkada i Vancaš potpuno okreću dvoboj i Koper dolazi do vodstva.

Osijek je ipak izbjegao poraz, u 76. minuti Bakić poravnava na 4:4.

U 87. minuti Osijek je mogao i do pobjede, ali Špoljarić je ovaj put zatresao gredu.

Osijek: Ivušić ('46. Kolić), Bartolec ('56. Bukvić), Alexander, Čeberko, Leovac, Barri, Bakić, Fiolić, Špoljarić, Hiroš ('56. Živković), Mance ('56. Omerović).