Drugoligaš razbio Nottingham Forest, ispao i Bournemouth

Petar Jenjić • subota, 07.01.2023.

Dva premierligaša zaključila su svoje nastupe u trećem kolu FA kupa. To su Nottingham Forest i Bournemouth koji su ispali od Blackpoola odnosno Burnleyja...

Blackpool se bori za ostanak u engleskom Championshipu, ali to ga nije omelo da dođe do visoke pobjede protiv Nottingham Foresta.

Na domaćem terenu slavio je s 4:1, a jedini pogodak gostiju stigao je u samoj završnici utakmice preko Ryana Yatesa. Strijelci za pobjedničku momčad bili su Ekpiteta, Poveda, Hamilton i Jerry Yates.

Poraz je upisao i Bournemouth koji je kod kuće izgubio od vodeće momčadi Championshipa, Burnleyja s 4:2. Već nakon prvog poluvremena gosti su vodili s 3:1.

Benson ih je doveo u vodstvo u 6. minuti, a izjednačio je Christie šest minuta kasnije. Dvama golovima Zarouryja Burnley ponovno vodi. Bournemouth nakratko smanjuje zaostatak u 48. preko Solankea, ali svojim drugim golom Benson potvrđuje pobjedu gostiju.

Sheffield Utd. slavio je u gostima kod Millwalla s 2:0, a oba pogotka postigao je u prvom poluvremenu. Strijelci su bili Jebbison i Bogle.

Middlesbrough se bori za ulazak u Premiership, ali danas nije imao nikakve šanse protiv Brightona koji nastavlja s odličnim igrama. Danas je slavio u gostima s 5:1.

Gross i Lallana zabijali su u prvom poluvremenu, a za domaće je strijelac bio Akpom. Na početku nastavka u igru je ušao Mac Allister i zabio dva gola, a pobjedu potvrdio Undav.

Fulham je na gostovanju kod Hulla stigao do pobjede od 2:0, a strijelci su bili Kurzawa u 37. i James u 94. minuti.

Izdvojit ćemo i pobjedu Sunderlanda koji je sve do sudačke nadoknade gubio od Shrewsburyja, ali je uspio okrenuti. Strijelci su bili Stewart i O'Nien.