Sportnet

Panathinaikos postavio klupski rekord i izgubio u produžetku, Real protutnjao kroz Beograd

Petar Jenjić • utorak, 10.01.2023.

Odigrano je šest utakmica 18. kola košarkaške Eurolige. Izdvajamo pobjedu Fenerbahčea kod Panathinaikosa nakon produžetka, slavlje Real Madrida kod Crvene zvezde te pobjedu Monaca nad Baskonijom...

Turski Fenerbahče slavio je u gostima protiv atenskog Panathinaikosa. Iako je u zadnje 34 sekunde regularnog dijela utakmice ušao s pet poena minusa (78:73), uspio je izboriti produžetak pa potom prekinuti niz od pet poraza.

Grčkoj momčadi nije pomogla ni činjenica da je postavila klupski rekord od čak 26 napadačkih skokova. U završnim sekundama regularnog dijela imala je šansu za pobjedu, ali nije je uspjela zabiti. Gosti su na kraju slavili sa 94:88.

Najzaslužniji za pobjedu Fenerbahčea bio je Amerikanac Nigel Hayes-Davis koji je u produžetku postigao čak deset od ukupno svoja 24 koša.

Dwayne Bacon ubacio je 27 koševa kod Panathinaikosa.

U dvoboju momčadi iz vrha Eurolige Monaco je kao domaćin svladao grčki Olmympiakos sa 64:60. Sada je s učinkom od 12 pobjeda i šest poraza izjednačen s vodećim Realom, dok momčad iz Pireja ima jednu tek jednu pobjedu manje.

Mike James predvodio je Monaco do pobjede s 19 poena i pet skokova, dok je Alec Peters s 12 koševa bio najbolji kod Grka.

Nakon što je u dva navrata ispustio dvoznamenkastu prednost, Real Madrid odličnom je posljednjom četvrtinom nadigrao Crvenu zvezdu te slavio sa 79:59. Srpska momčad u zadnjih deset minuta ubacila je samo osam koševa.

Džanan Musa predvodio je Real s 19 poena, Walter Tavares dodao je 17 koševa, 12 skokova i četiri blokade. Mario Hezonja nije nastupio za momčad koja je novom pobjedom ostala na vrhu ljestvice.

Nemanja Nedović s 18 poena predvodio je Zvezdu.

Berlinska Alba visoko je slavila kod kuće protiv Armani Milana i gurnula talijansku momčad na pretposljednje mjesto, iako i jedni i drugi sada imaju omjer 6-12. Slavila je sa 83:63.

Maodo Lo predvodio je njemačku momčad sa 17 koševa. Jaleen Smith ubacio je 16 poena te dodao tri skoka i tri asistencije za 30 minuta u igri.

Timothe Luwawu-Cabarrot sa 16 koševa i pet skokova bio je najbolji kod gostiju.

Nakon poraza od Albe, Baskonia je i ovaj tjedna izgubila od druge njemačke momčadi. Bayern je slavio sa 92:79, a čak šest igrača imalo je dvoznamenkast broj u stupcu poena.

Cassius Winston sa 16 poena predvodio je put do pobjde, a slijedio je Augustine Rubit s 13 koševa.

Najbolji je kod Baskonije bio Markus Howard koji stigao do 21 poena, ali ni to nije pomoglo njegovoj momčadi koja je malo zapala u krizu, kada uzmemo u obzir dosadašnje igre u ovom natjecanju.

Dobru utakmicu odigrao je Žalgiris koji je slavio kod Virtusa sa 87:77. Litavci su sada na omjeru 10-8, dok je talijanska momčad pala na 8-10.

Po 17 koševa u pobjedničkoj ekipi ubacili su Rolands Smits (osam skokova) i Ignas Brazdeikis (pet skokova).

Virtusu nije pomogao ni odlični Miloš Teodosić s 21 poenom i 12 asistencija.