Petra Marčinko poražena od bivše članice Top 10, ništa od glavnog ždrijeba u Melbourneu

Branimir Korać • srijeda, 11.01.2023.

Petra Marčinko zaustavljena je u drugom kolu kvalifikacija Australian Opena. Iskusna Amerikanka Coco Vandeweghe slavila je u dva seta...

Amerikanka Coco Vandeweghe slavila je protiv Petre Marčinko u drugom kolu kvalifikacija Australian Opena. Vandeweghe je odnijela pobjedu u dva seta za 75 minuta igre.

Marčinko tek ulazi u seniorski tenis, prošle godine igrala je još juniorske Grand Slam turnire i ovo će uzeti kao iskustvo više.

Inače Petra je vrlo dobro krenula u meč i povela je s 4:1, ali onda je uslijedila kriza, Vandeweghe uzima narednih pet gemova i osvaja prvi set sa 6:4.

I u drugom setu Amerikanka veže nekoliko dobrih gemova, bježi na 5:1 te odlazi do pobjede 6:4, 6:2.

Vandeweghe je bila agresivnija, dobro je pogađala i imala je 26 winnera u odnosu na njih devet koliko je skupila Petra.