Furnir promašio šut za produžetak, Split odnio pobjedu

Petar Jenjić • četvrtak, 12.01.2023.

U susretu 14. kola HT Premijer lige do 11. pobjede sezone stigao je Split koji je slavio kod Furnira sa 79:76...

Tijesna utakmica odigrana je u Zagrebu gdje je Furnir kao domaćin ugostio Split, a Žuti odnijeli pobjedu. Susret je završio rezultatom 79:76.

Veći dio prvog poluvremena Furnir je bio u vodstvu. Nelson i Shorter držali su Žute kroz prvih 20 minuta, a u završnici im se priključio i Tišma.

Domaćin je imao i osam poena prednosti, a na poluvremenu su gosti tu razliku prepolovili. Bilo je 37:33.

U trećoj četvrtini razigrao se Mavra koji je ubacio 12 poena, a Split prešao u vodstvo. Gosti su imali 58:51, ali se u posljednjih deset minuta ušlo rezultatom 58:58.

U završne dvije i pol minute gostujuća momčad ušla je s četiri poena prednosti (77:73), a pune dvije minute taj se rezultat nije mijenjao.

U penal završnici Split je promašio tri slobodna bacanja i ostavio prostor domaćinu da dođe do izjednačenja, ali Vidović je promašio tricu za produžetak.

Dominik Mavra ubacio je 21 poen kod Splita, dok je Shannon Shorter dodao 19 koševa i devet skokova.

Taveion Hollingsworth s 21 poenom bio je najbolji kod Furnira.