Petar Jenjić • petak, 13.01.2023.

Luka Sučić odigrao je lijepu asistenciju u remiju svog RB Salzburga u prijateljskoj utakmici protiv Bayerna...

Osam golova, od čega šest u drugom poluvremenu, vidjeli smo u prijateljskoj utakmici Bayerna i RB Salzburga. Susret je zaključen rezultatom 4:4.

Nastupila su i trojica hrvatskih nogometaša, a posebno se ističe asistencija Luke Sučića kojom je Salzburg izjednačio na 1:1.

Bavarci su poveli u devetoj minuti kada je Ryan Gravenberch proigrao Leroyja Sanea, a ovaj krasnim udarcem iskosa pogodio suprotni kut.

Osam minuta kasnije Salzburg je izjednačio. Luka Sučić vidio je otvoreni prostor i prekrasno vanjskim dijelom kopačke proigrao Sekou Koita koji se sjurio prema golu i matira Svena Ulreicha.

U razmaku od 50. do 54. minute Austrijanci su zabili dva gola, i to preko Karima Konatea i Noaha Okafora.

Deset igrača promijenio je i Bayern od 64. do 68. minute, a nakon toga stigao i do poravnanja. Prvo je pogodio Arijen Ibrahimović, a zatim Kingsley Coman.

Hrvatski nogometaš igru je napustio na poluvremenu, kao uostalom i svi njegovi suigrači osim vratara Philippa Kohna.

Bavarci su igrali kudikamo bolje, pogodili su i okvir gola, a nagrada u obliku pogotka stigla je u 88. minuti preko Mathysa Tela. Međutim, tek što je lopta krenula s centra Salzburg je izjednačio novim pogotkom Okafora.

U 68. minuti u igru je ušao Lovro Zvonarek kod Bayerna, dok je tri minute ranije teren napustio Josip Stanišić.