SP 2023., skupina C, 2. kolo, 14.01.2023, 18:00 h
Brazil
Brazil 35:24 Urugvaj

Južnoamerički dvoboj okončan uvjerljivom pobjedom Brazila protiv Urugvaja

Mihaela Bradovski • subota, 14.01.2023.

Brazilci su u drugom kolu Svjetskog prvenstva potvrdili kvalitetu i upisali vrlo uvjerljivu pobjedu protiv Urugvaja koji nije imao nikakve šanse...

Nakon što su u prvom kolu izgubili od Zelenortske Republike, rukometaši Urugvaja poraženi su i od strane Brazila. U okršaju dvije južnoameričke selekcije Brazil je stigao do uvjerljive pobjede, jednako uvjerljivim izdanjem, te je upisao prve bodove na ovom Svjetskom prvenstvu.

Osam minuta igre trebalo je Brazilcima da stignu do 5:2, a posebno je raspoložen u tim uvodnim minutama bio Jean Pierre Dupoix s četiri precizna šuta.

Idućih 16 minuta igralo se pogodak za pogodak, a onda je brazilska vrsta kao u deliriju odigrala šest posljednjih minuta prvog dijela. U tom su periodu Brazilci postigli sedam pogodaka, njihova mreža je mirovala te se na odmor otišlo pri visokih +8.

Urugvaj se tek nakratko trznuo na startu drugog poluvremena i zahvaljujući 3:0 seriji smanjio zaostatak na 14:20, ali sve dalje je ponovno bilo u potpunoj kontroli Brazila za konačnih 35:24.

Pobjednički sastav predvodili su stopostotni Dupoix, autor pet zgoditaka te Hackbarth koji je susret završio sa 7/7 učinkom. Vratar Tercariol zaustavio je 15 protivničkih pokušaja. U dresu Urugvaja pet zgoditaka uz jednako toliko promašaja upisao je Capello.