SP 2023., skupina C, 2. kolo, 14.01.2023, 20:30 h
Švedska
Švedska 34:27 Zelenortska Republika

Šveđani razdijelili minutažu i rutinski slavili protiv autsajdera

Mihaela Bradovski • subota, 14.01.2023.

Iznenađenje se nije dogodilo i nije bilo niti neke naznake da bi ga moglo biti. Švedska je mirno i uvjerljivo slavila protiv Zelenortske Republike s 34:27...

Rukometaši Švedske očekivano su upisali i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu čiji su domaćin uz Poljsku. Pred prepunim tribinama svojih navijača sa sedam razlike slavili su protiv Zelenortske Republike, a tko je gazda na parketu pokazali su već tijekom prvih pola sata igre tijekom kojih su stigli do 19:8.

U nastavku dvoboja jednom od glavnih kandidata za medalje ostalo je tek da privedu utakmicu kraju.

A osim novih bodova, Glenn Solberg i njegov stručni stožer odradili su pravi posao po pitanju raspodjele minutaže. U igru nisu ulazili tek Palicka, Pettersson i Persson, a svi drugi akteri u švedskom dresu dobili su podjednaku minutažu, osim Appelgrena ne više od 39 minuta.

Osim toga, Šveđani su tako ušli u Prvenstvo s dva raspoložena vratara. I dok je Palicka kao najbolji igrač susreta bio fantastičan u prvom dvoboju, večeras je i Appelgren upisao 15 obrana.

Što se Zelenortske Republike tiče, nakon iznenađujućeg slavlja u prvom kolu teško da se itko i unutar njenih redova nadao istom i protiv Švedske. U prvih 19 minuta igre postigli su tek dva zgoditka uz primljenih 11 i iako su drugo poluvrijeme dobili s 19:15 to više ide na račun ševdske uštede potrošnje energije nego njihove kvalitetnije dionice.

Vratarski par Almeida - Goncalves susret je završio sa skromnim učinkom - zajedno su zaustavili tek pet protivničkim pokušaja, a kada je u pitanju napad treba izdvojiti stopostotnog Landima i Morena koji je također postigao šest pogodaka uz dva promašaja.