Hajduk u posljednjoj prijateljskoj utakmici remizirao s češkim prvoligašem

Branimir Korać • nedjelja, 15.01.2023.

U posljednjoj pripremnoj utakmici na pripremama u Istri Hajduk je igrao protiv Slovackog i upisao remi 1:1...

Hajduk je odradio i posljednju pripremnu utakmicu na pripremama u Istri gdje je igrao protiv osmoplasirane momčadi češkog prvenstva Slovackog i remizirao 1:1.

U zanimljivom dvoboju oba pogotka pala su u prvih 25 minuta, a osjetilo se na Splićanima da su teški nakon što su i jučer odradili prijateljsku utakmicu.

Već u sedmoj minuti Hajduk je poveo lijepim pogotkom Filipa Krovinovića s ruba kaznenog prostora.

Imao je Hajduk još nekoliko prilika koje nije realizirao prije nego su Česi izjednačili u 22. minuti kada je Kim zabio nakon dobre asistencije.

Do kraja prvog dijela Hajduk je i dalje imao inicijativu i bio bolji, ali rezultat se više nije mijenjao.

U drugom dijelu bilo je manje prilika i ostalo je 1:1 čime Hajduk ostaje neporažen u ovom dijelu priprema.

Splićani su u utakmicu ušli u sastavu: Sentić, Awaziem, Borevković, Melnjak, Mikanović, Brajković, Grgić, Kalik, Krovinović, Mlakar, Livaja.