Clippersi slavili protiv Rocketsa, Zubac solidan

Petar Jenjić • nedjelja, 15.01.2023.

Ivica Zubac odigrao je solidnu utakmicu za Los Angeles Clipperse koji su bili bolji od Houston Rocketsa...

Nakon što su u posljednjih osam utakmica upisali samo jednu pobjedu, Los Angeles Clippersima nasušno je trebala jedna.

Danas im je onda kao naručeno stiglo gostovanje najlošije momčadi Zapada, Houston Rocketsa. Clippersi su na koncu slavili sa 121:100.

Kroz tri četvrtine rezultat je bio izjednačen, a obje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu. Ipak, posljednjih 12 minuta Clippersi su dobili s 20 razlike (30:10) i tako zaključili susret pobjedom.

Terance Mann predvodio je Clipperse do pobjede s 31 poenom i šest skokova. Ivica Zubac bio je solidan sa svojih deset koševa (4/5 za dva, slobodna bacanja 2/2), pet skokova i po dvije blokade i ukradene lopte te tri pogreške.

Najbolji je kod Rocketsa bio Eric Gordon s 24 poena, Kenyon Martin Jr. dodao je 22 koša i devet skokova.

NBA:
LA Clippers - Houston Rockets 121:100
Chicago Bulls - Golden State Warriors 132:118 (Vučević 43p, 13sk / Thompson 26p)