Miro Bilan među najboljima, Peristeri srušio PAOK

Petar Jenjić • ponedjeljak, 16.01.2023.

Peristeri je stigao do osme prvenstvene pobjede, a sinoć je u sklopu 12. kola bio bolji od PAOK-a...

Odličnu sezonu nastavlja imati Peristeri, a sinoć je u sklopu 12. kola stigao do osme pobjede, čime se utaborio na trećem mjestu iza dva najjača grčka kluba.

Utakmica nije bila nimalo laka, radilo se o gostovanju kod PAOK-a koji je u utakmicu ušao s omjerom 7-4 i bio je izravan konkurent za poziciju.

Međutim, Peristeri je, ponajviše zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu, u konačnici slavio rezultatom 81:70.

Nakon prvog dijela gubio je dva razlike (40:38), ali je to u nastavku nadoknadio. U preostalih 20 minuta ubacio je 13 poena više od protivnika te zasluženo stigao do pobjede.

Leonidas Kaselakis s 18 poena predvodio je goste do pobjede, a odmah iza njega našao se Miro Bilan koji je dodao 17 koševa (5/7 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 4/4), četiri skoka i tri asistencije za 27 minuta u igri.

Jaylen Hands bio je najbolji kod PAOK-a s 15 koševa, šest skokova i šest asistencija.