Razočaranje na startu: Čeh glatko porazio Ćorića

Petar Jenjić • ponedjeljak, 16.01.2023.

Borna Ćorić glatko je poražen na startu Australian Opena od Čeha Jirija Lehecke...

Australian Open nije dobro krenuo za hrvatske tenisače. Prvi na teren izašao je Borna Ćorić koji je kao 21. nositelj prvi puta u karijeri igrao protiv Jirija Lehecke iz Češke.

Inače 71. tenisač svijeta glatko je stigao do pobjede s tri puta po 6:3 nakon dva sata i 15 minuta igre. Kroz cijeli meč bio je bolji protivnik.

Hrvatski tenisač jako je loše otvorio meč i izgubio prva četiri gema. Kasnije je Ćorić uspio vratiti jedan break zaostatka, imao još dvije prilike da se i potpuno vrati u set, ali nije uspio.

Niti u drugom setu Ćorić nije odigrao pretjerano bolje. Lehecka je napravio break u trećem gemu, a na svoj servis nije dopustio nijednu šansu za povratak.

Gotovo identična situacija dogodila se u trećem setu. Lehecka je uzeo break i sačuvao prednost do kraja.