Šarić solidan u novom visokom porazu Phoenix Sunsa

Petar Jenjić • utorak, 17.01.2023.

Phoenix Sunsi gostovali su noćas kod Memphis Grizzliesa gdje su upisali visok poraz. Solidnu utakmicu za goste odigrao je Dario Šarić...

Kada se s jedne strane nađe momčad kao Memphis Grizzliesi koja je upisala devet pobjeda zaredom, a s druge Phoenix Sunsi koji su upisali jednu pobjedu u zadnjih devet utakmica, ishod postaje gotovo pa jasan.

Grizzliesi su pred svojim navijačima došli do okrugle desetog slavlja zaredom bez prevelikih problema. Memphis je rekord franšize od 11 uzastopnih pobjeda postavio prošle sezone, a sada je na putu da ga sruši.

U konačnici je slavio sa 136:106. Nakon izjednačenijeg prvog poluvremena, treću četvrtinu dobio je sa 39:23, a četvrtu s 29:18 što je bilo i više nego dovoljno za uvjerljivu pobjedu.

Ja Morant s 29 poena i sedam dodavanja te Desmond Bane s 28 koševa i šest asistencija predvodili su Grizzliese.

Mikal Bridges ubacio je 21 koš kod Sunsa. Dario Šarić dodao je 12 poena (4/9 iz igre, trica 2/5, slobodna bacanja 2/2), sedam skokova i pet asistencija za 23 i pol minute u igri.