Čudesni LeBron James predvodio Lakerse do pobjede, Tatum prebacio 50

HINA, Petar Jenjić • utorak, 17.01.2023.

Ponedjeljak navečer i rani utorak donijeli su puno uzbuđenja na NBA parketima od kojih izdvajamo 51 poen Jaysona Tatuma i 48 koševa LeBrona Jamesa...

Boston Celtics, najbolja momčad trenutačno u NBA ligi, pobijedila je Charlotte u gostima 130:118 na krilima iznimno raspoloženog Jaysona Tatuma.

Tome je dodao devet skokova i pet asistencija, a posebno treba istaknuti sjajni šut koji je imao od prve do posljednje minute. Iz igre je gađao 15-23, za tri poena 7-12, a nepogrešiv je bio s linije slobodnih bacanja (14-14).

Najbolja mu je pratnja bio Derrick White koji je ubacio 19 koševa uz osam asistencija. Kod domaćina je najviše koševa, njih 26, ubacio Jalen McDaniels, dok je prvo ime bio Mason Plumlee koji je ubacio 19 koševa uz 12 skokova i sedam asistencija.

Milwaukee Bucksi su bez Antetokounmpa svladali Indiana Pacerse sa 132:119. Jako dobru utakmicu odradio je Jrue Holiday koji je susret zaključio s trećim uzastopnim double-double učinkom od 35 poena i 11 dodavanja.

Myles Turner ubacio je 30 koševa za Pacerse koji su na poluvremenu vodili s 11 razlike, ali u drugom dijelu su ipak posustali.

Napeto je bilo u Madison Square Gardenu gdje su Toronto Raptorsi nakon produžetka svladali New York Knickse sa 123:121. R.J. Barrett donio je dodatnih pet minuta Knicksima zakucavanjem u zadnjoj sekundi, međutim, domaćin nije uspio pobijediti.

Fred VanVleet s 33 poena, pet skokova i osam dodavanja predvodio je Raptorse, Scottie Barnes dodao je 26 koševa i sedam skokova.

Barret je kod Knicksa bio najbolji s 32 poena i sedam skokova.

Atlanta Hawksi odbili su sve napade Miami Heata u drugom poluvremenu te sačuvali stečenih 20 poena viška nakon prve 24 minute. Na kraju su slavili sa 121:113 i tako upisali treću uzastopnu pobjedu.

Hawkse su predvodili Dejounte Murray s 28 poena i sedam dodavanja i Trae Young s 24 koša i osam asistencija.

Jimmy Butler s 34 poena bio je najbolji kod Miamija.

Jordan Clarkson ubacio je 21 poen u pobjedi Utah Jazza protiv Minnesota Timberwolvesa sa 126:125. Upravo je on ubacio jedno od dva slobodna bacanja pri izjednačenom rezultatu, da bi s druge strane Jaden McDaniels promašio šut za pobjedu.

Osim Clarksona izdvajamo Walkera Kesslera s 20 poena i 21 skokom. Kod Wolvesa izdvojit ćemo triple-double Kylea Andersona od 13 poena, 11 skokova i deset asistencija.

Nakon tri uzastopna poraza Lakersi su se vratili pobjedama. Na domaćem terenu bili su bolji od Houston Rocketsa sa 140:132 te im tako nanijeli čak 11. poraz zaredom.

LeBron James nastavlja se približavati rekordu po ukupnom broju poena, a noćas je odigrao ponovno sjajnu utakmicu te susret zaključio s 48 poena, osam skokova i devet asistencija bez izgubljene lopte.

Alperen Sengun s 33 poena, 15 skokova i šest dodavanja predvodio je Houston.

NBA:
Charlotte Hornets - Boston Celtis 118:130
Milwaukee Bucks - Indiana Pacers 132:119
Cleveland Cavaliers - NO Pelicans 113:103 (Garland 30p, 6sk, 11as / McCollum 25p)
New York Knicks - Toronto Raptors 121:123 (nakon produžetka)
Washington Wizards - Golden State Warriors 118:127 (Porzingis 32p, 5sk / Curry 41p, 7sk)
Atlanta Hawks - Miami Heat 121:113
Minnesota Timberwolves - Utah Jazz 125:126
LA Lakers - Houston Rockets 140:132