Budimir zabio u raspucavanju, Osasuna prošla u četvrtfinalu

Petar Jenjić • srijeda, 18.01.2023.

Ante Budimir zabio je penal u raspucavanju svoje Osasune u osmini finala Kupa kralja protiv Real Betisa. U preostalim utakmicama večeri nije bilo iznenađenja...

Samo šest dana nakon polufinala Superkupa u Saudijskoj Arabiji, Real Betis vratio se u Španjolsku i ponovno igrao produžetke. Ovoga puta radilo se o osmini finala Kupa kralja.

I ovoga puta Betis nije uspio doći do pobjede nakon raspucavanja. Večeras je bila kobna Osasuna koja se dva puta vraćala iz zaostatka.

William Carvalho zabio je za vodstvo Betisa u 62. minuti, da bi David Garcia izjednačio u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Youssouf Sabaly zabio je ponovno za domaćina u 103., ali raspucavanje Osasuni donio je Ruben Garcia tri minute kasnije.

Uslijedili su penali, a jednog od njih za Osasunu je zabio Ante Budimir. Kod Betisa su promašili Sergio Canales i Guido Rodriguez, dok gosti nijednom nisu promašili.

Valencia nije imala nikakvih problema na gostovanju kod drugoligaša Sporting Gijona. Šišmiši su slavili s visokih 4:0.

Dva pogotka postigao je Edinson Cavani, dok su se urugvajskom nogometašu još priključili Justin Kluivert i Samuel Dias Lino.

U prvoligaškom dvoboju do minimalne je pobjede stigao Athletic Bilbao koji je porazio Espanyol. Pogodak vrijedan prolaska dalje zabio je Oscar de Marcos u 27. minuti susreta.

Atletico Madrid prošao je među osam najboljih nakon gostujuće pobjede protiv Levantea s 2:0. Oba pogotka zabio je u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Alvaro Morata i Marcos Llorente.