Casper Ruud završio nastup, Novak Đoković u četiri seta do pobjede

Petar Jenjić • četvrtak, 19.01.2023.

Odigrano je 15 mečeva na muškom dijelu Australian Opena. Za najveće iznenađenje pobrinuo se Jenson Brooksby koji je izbacio drugog nositelja Caspera Ruuda...

Veliko iznenađenje priredio je Jenson Brooksby koji je u četiri seta svladao drugog nositelja Caspera Ruuda. Tako su s Australian Opena ispala dva najbolja igrača po nositeljstvu. Uz njega, ranije je ispao Rafael Nadal.

Norvežanin je poražen u četiri seta, a Brooksby je slavio sa 6:3, 7:5, 6:7, 6:2 nakon nešto manje od četiri sata provedena na terenu.

Porazom Ruuda sretiniji će biti i Tommy Paul koji je trebao biti njegov sljedeći protivnik. Amerikanac je nakon velike borbe u pet setova izbacio Alejandra Davidovicha Fokinu. Bilo je 6:3, 2:6, 6:7, 6:3, 6:4.

S turnira je ispao i osmi nositelj Taylor Fritz kojeg je nakon pet setova izbacio Aleksej Popirin. Meč je trajao četiri sata, a Australac je na radost domaćih navijača slavio sa 6:7, 7:6, 6:4, 6:7, 6:2.

12. nositelj Aleksander Zverev ispao je od 107. igrača svijeta Michaela Mmoha. Njemački tenisač dobio je prvi set u tie-breaku, ali sljedeća je tri izgubio sa 6:4, 6:3, 6:2.

Njegov protivnik u trećem kolu bit će mu sunarodnjak Amerikanac Jeffrey John Wolf koji je s turnira ispratio 23. nositelja Diega Schwartzmanna. Wolf je slavio glatko u tri seta sa 6:1, 6:4, 6:4 i pritom nije protivniku dopustio nijednu šansu za oduzimanjem servisa.

Roberto Bautista Agut izgubio je prva dva seta od Brandona Holta, ali je uspio preokrenuti i doći do pobjede. Na kraju je slavio sa 4:6, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2 nakon tri sata igre.

Do velike pobjede stigao je Benjamin Bonzi koji je nakon teških pet setova i više od četiri sata igre izbacio 14. nositelja, Španjolca Pabla Carrena-Bustu.

Novak Đoković imao je problema sa zadnjom ložom, ali ipak je u četiri seta uspio riješiti meč protiv Francuza Enza Couacauda. Slavio je sa 6:1, 6:7, 7:2, 6:0.