Swiatek, Pegula i Ostapenko najuvjerljivije u trećem kolu Australian Opena

HINA, Mihaela Bradovski • petak, 20.01.2023.

Krenuli su susreti trećeg kola Australian Opena, a u ženskoj konkurenciji najlakše do pobjede su došle Iga Swiatek, Jessica Pegula i Jelena Ostapenko...

Nekoliko sjajnih mečeva vidjela je australska publika tijekom petka u dvobojima trećeg kola tenisača na Australian Openu, a velike su pobjede ostvarili i Karen Hačanov.

Poljak Hurkacz, inače, deseti nositelj, svladao je Kanađanina Denisa Shapovalova 7:6(3), 6:4, 1:6, 4:6, 6:3. Hurkacz je imao 2-0 u setovima, ali je potom njegov suparnik prijetio veliki preokretom. U petom setu Hurkacz je imao 5:3 te je servirao za meč, ali je Shapovalov sve mogao dodatno zakomplicirati da je iskoristio jednu od tadašnje četiri break lopte.

No, Hurkacz je u tom trenutku zastavio maraton te je dobio peti set sa 6:3 u meču gdje je Shapovalov imao čak 16 dvostrukih servis pogrešaka.

Rus Hačanov je svladao Amerikanca Francesa Tiafoea 6:3, 6:4, 3-6, 7-6(9) premda se i u tom meču nazirao preokret. Tiafoe je imao čak 6:1 u tie-breaku četvrtog seta, ali je ostao kratak jedan poen od odlaska u peti set.

Čeh Jiri Lehečka, koji je dobio u prvom kolu jedinog hrvatskog predstavnika Bornu Ćorića, svladao je u trećem kolu 11. nositelja, Britanca Camerona Norriea, sa 6:7(8), 6:3, 3:6, 6:1, 6:4.

Prva igračica svijeta Poljakinja Iga Swiatek četvrtu je sezonu zaredom lako stigla do osmine finala, dok se treći nositelj Grk Stefanos Tsitsipas plasirao se u osminu finala.

Swiatek je u petak u trećem kolu eliminirala španjolsku kvalifikanticu Cristinu Bucsu za 55 minuta, izgubivši samo jedan gem 6:0, 6:1.

Trostruka Grand Slam pobjednica, pobjednica Roland Garrosa i US Opena sada će se u osmini finala sučeliti s pobjednicom Wimbledona Jelenom Ribakinom, Moskovljankom koja igra pod kazahstanskom zastavom.

Ribakina, 22. nositeljica turnira, u dvoboju trećeg kola svladala je prošlogodišnju finalisticu Melbournea Danielle Collins iz SAD-a sa 6:2, 5:7, 6:2.

Čehinja Barbora Krejčikova, koja je osvojila svoj jedini Grand Slam turnir u Parizu 2021., sučelit će se s trećom tenisačicom svijeta Amerikankom Jessicom Pegulom, koja je u trećem kolu u 65 minuta svladala Ukrajinku Kostjuk sa 6:0, 6:2.

Pegula je bio ključna u pobjedi Sjedinjenih Država u United Cupu prije dva tjedna, porazivši prvoplasiranu Swiatek u polufinalu. I Pegula i Krejčikova još nisu izgubile set.

Prošla je i pobjednica Roland Garrosa 2017. Latvijka Jelena Ostapenko koja je u dva seta svladala Ukrajinku Katerinu Baindl.

Sedamnaesta nositeljica će se u osmini finala sučeliti sa sedmom nositeljicom iz SAD-a Cori Gauff, a 18-godišnjakinja je u američkom dvoboju u dva seta eliminirala Bernardu Pera.