Efes iznenađujuće izgubio od Bayerna, Hezonjin Real poražen od Olympiakosa

HINA, Petar Jenjić • subota, 21.01.2023.

Odigrane su preostale četiri utakmice 20. kola košarkaške Eurolige, a za iznenađenje se pobrinuo Bayern u gostima kod Anadolu Efesa...

Anadolu Efes je kao domaćin iznenađujuće poražen od Bayerna sa 89:81. Njemačka momčad tako je stigla do svoje osme pobjede sezone. U cijeloj utakmici Efes je uhvatio tek dva napadačka skoka.

Za pobjedu Bayerna u Istanbulu najzaslužniji su bili Othello Hunter s 18 koševa i devet skokova te Augustine Rubit i Cassius Winston koji su ubacili po 14 poena svaki.

Domaću momčad je s 15 koševa predvodio Vasilije Micić. Hrvatski centar Ante Žižić je za 15 i pol minuta postigao šest poena (3/4 za dva) te dodao po jedan skok i jednu asistenciju.

Košarkaši Olympiakosa pobijedili su pred svojim navijačima Real Madrid sa 73:60 u derbiju 20. kola. Grci su na vrhu ljestvice s učinkom od 13 pobjeda i sedam poraza, kakav imaju još i Real Madrid, Fenerbahče i Barcelona.

Olympiakos su predvodili Thomas Walkup s 18 koševa i Saša Vezenkov s 15 poena, dok su najbolji strijelci Reala s po 12 koševa bili Džanan Musa i Walter Tavarez.

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja je za 15 minuta ubacio devet poena (3/4 za dva, trica 1/4), uz dva skoka i tri asistencije.

Žalgiris je na domaćem terenu upisao 12. pobjedu sezone. Protivnik je bila Crvena zvezda, a u konačnici su Litavci slavili sa 71:66.

Edgaras Ulanovas s 13 poena, pet skokova i šest asistencija predvodio je domaćina do pobjede.

Najbolji je kod Zvezde bio Filip Petrušev sa 16 koševa.

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice Lyon je slavio u gostima kod Armani Milana sa 79:73, a do pobjede ga je predvodio Jonah Mathews sa 17 koševa i pet dodavanja.

Milanu nije pomogao niti vrlo dobar nastup Brandona Daviesa od 26 poena i osam skokova.