Neočekivano poispadali hrvatski predstavnici u muškim parovima

Branimir Korać • subota, 21.01.2023.

Ivan Dodig u paru s Austinom Krajicekom te Nikola Mektić i Mate Pavić, dosta ranije od očekivanog završili su s nastupom u konkurenciji muških parova na Australian Openu...

Tamo gdje se očekivao veliki rezultat, neće ga biti. U konkurenciji muških parova hrvatski predstavnici ispali su puno ranije od očekivanja.

Ivan Dodig s Austinom Krajicekom imao je promjenu protivnika u prvom kolu s obzirom da su Mackenzie McDonald i Marcelo Melo otkazali nastup, ali Indijci koji su uskočili umjesto njih, kreirali su iznenađenje.

Sriram Balaji i Jeevan Nedunchezhiyan iznenadili su Dodiga i Krajiceka te su ih svladali u tri seta.

U trećem setu su Dodig i Krajicek imali tri break prilike u dva gema, nisu ih iskoristili, a Indijci su iskoristili svoju jedinu priliku.

Ništa bolje sreće nisu bili niti Mate Pavić i Nikola Mektić koji su u dva seta poraženi od Australaca Alexa Bolta i Lukea Savillea.

Australci su odnijeli pobjedu 7:5, 6:3, Mektić i Pavić imali su break prednosti u prvom setu pa kod 5:5 15:40, sve su prokockali i nakon toga bili u podređenom položaju.

Australian Open, parovi, prvo kolo:
Sriram Balaji/Jeevan Nedunchezhiyan (Indija, Alt) - Ivan Dodig/Austin Krajicek (Hrvatska/SAD, 5) 7:6(6), 2:6, 6:4

Australian Open, parovi, drugo kolo:
Alex Bolt/Luke Saville (Australija) - Nikola Mektić/Mate Pavić (Hrvatska, 4) 7:5, 6:3