SuperSport Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 28.01.2023, 17:10 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Ante Čuljak (Zagreb), Marjan Tomas (Vladisavci), Kruno Šarić (Županja)

Branimir Korać • subota, 28.01.2023.

Nakon lošeg ulaska u godinu i remija bez pogodaka protiv posljednjeplasirane Gorice, Dinamo je odigrao dosta bolje protiv Lokomotive i upisao pobjedu 2:1...

Vrlo dobrih prvih 45 minuta za Dinamo i veliki pad u drugom dijelu kada je Lokomotiva uspjela smanjiti pa s igračem više i prijetiti potpunim povratkom. Dinamo je ipak izdržao i zadržao vodstvo 2:1.

Lokomotiva je u prvom poluvremenu plesala po rubu katastrofe, ali Dinamo nije imao niti sreće, a niti preciznosti da dotuče protivnika.

U osmoj minuti lopta je prvi put završila iza leđa Čavline, strijelac je bio Martin Baturina, ali pogotku je prethodilo zaleđe i on nije priznat.

U 13. minuti Špikić prolazi Čavlinu, puca s lijeve strane iskosa i pogađa vratnicu, lopta se odbija do Baturine čiji udarac ispred gol linije odbija Pivarić.

Novo uzbuđenje niti deset minuta kasnije, u 22. minuti Baturina ostavlja loptu Ljubičiću na 17 metara, a on gađa gornji kut, ali pogađa okvir gola.

Treći put Lokomotivin okvir gola tresao se u 29. minuti. Nakon gužve u kaznenom prostoru i neuspješne pete Špikića, pokušali su Lokosi izbiti loptu, no ona pogađa De Haasa i odbija se u vratnicu.

U 35. minuti napokon pogodak i to nakon četvrte vratnice. Ivanušec je ubacio u kazneni prostor, Ristovski je viši u skoku od De Haasa, puca glavom, ali lopta pogađa vratnicu. Ipak, stiže na odbijanac i glavom šalje loptu u praznu mrežu.

Lokosi su mogli biti itekako zadovoljni što su na odmoru zaostajali samo 1:0.

U drugom dijelu odmah su zaprijetili preko Stojkovića čiji je pokušaj fantastično obranio Livaković da bi deset minuta kasnije Milićević opasno zaprijetio s lijeve strane, lopta mu je malo prešla preko noge i završila na vratnici.

Dinamo je povisio na 2:0 u 58. minuti kada je Špikić izbjegao zaleđe i dao loptu u sredinu za Baturinu koji lakoćom zabija.

Činilo se da je tu Dinamo prelomio susret, međutim Lokomotiva u 65. minuti smanjuje zaostatak i vraća neizvjesnost. Stojković je odlično ugledao Pivarića u 16 metara, poslao loptu iza leđa Dinamove obrane, a Pivarić udarcem iz prve pogađa suprotni kut i doslovno para mrežu Livakovića.

Vrlo brzo sjajnu priliku nije realizirao Cipetić da bi u 83. minuti nastali novi problemi, Mišić je zaradio drugi žuti karton, ali Lokomotiva ipak nije iskoristila igrača više i ostalo je 2:1.