Tomić predvodio Joventut do pobjede, solidan Nakić u slavlju Breogana

Petar Jenjić • subota, 28.01.2023.

Danas su odigrane četiri utakmice 18. kola španjolskog prvenstva, a u dvobojima su participirali Ante Tomić, Toni Nakić i Roko Prkačin, s više ili manje uspjeha...

Bez većih problema do pobjede je stigao Breogan koji je na domaćem terenu slavio protiv Granade. Do devete pobjede sezone došao je rezultatom 99:67.

Scott Bamforth i Ethan Happ predvodili su momčad sa 16 poena. Toni Nakić susret je zaključio s deset poena (2/3 za dva, 2/5 za tricu), dva skoka i tri asistencije za nešto manje od 18 minuta u igri.

Lluis Costa ubacio je 18 koševa za Granadu.

Nakon dva uzastopna poraza do pobjede je stigao Joventut koji je slavio u gostima kod Bilbaa sa 70:51. Novim slavljem stigao je na omjeru 11-7, dok je Bilbao pao na 8-10.

Nakon koliko-toliko izjednačenog prvog poluvremena, Joventut se uspio odvojiti u nastavku susreta. Treću četvrtinu dobio je s 24:10, a u četvrtoj mirno priveo utakmicu do kraja.

Do pobjede ih je predvodio Ante Tomić sa 16 poena (5/11 za dva, slobodna bacanja 6/7), sedam skokova i dvije asistencije za nešto manje od 23 minute u igri.

Adam Smith bio je jedini dvoznamenkast kod domaćina s 15 poena.

Do pobjede je stigla i Barcelona koja je slavila u gostima kod Basquet Girone sa 84:73. Tako čvrsto drži korak za Realom i sada je na omjeru 15-3. S druge strane, domaćinu je ovo 11. poraz sezone, a prvi nakon četiri uzastopne pobjede.

Katalonce je do pobjede predvodio Nico Laprovittola s 19 poena, Rokas Jokubaitis dodao je 17 koševa.

Najbolji je kod Girone bio Kameron Taylor s 18 poena. Roko Prkačin je za 16 i pol minuta dodao četiri poena (1/3 za dva, slobodna bacanja 2/2) i dva skoka.