Zubac vrlo dobar u pobjedi Clippersa, Bogdanović i Šarić šuterski loši

Branimir Korać • nedjelja, 29.01.2023.

Noćas su u akciji bila sva trojica hrvatskih NBA igrača, a najbolji posao odradio je Ivica Zubac u pobjedi Clippersa kod Atlante...

Los Angeles Clippersi su upisali petu uzastopnu pobjedu, ovaj put slavili su protiv Hawksa sa 120:113. Presudila je obrana, Clippersi su šuterski vrlo jaku momčad limitirali na svega 25 posto ubačaja za tri poena, općenito su Hawksi ostali ispod 50 posto šuta iz igre i LA je to znao iskoristiti.

Odličnu utakmicu odradio je Kawhi Leonard koji je upisao 32 poena uz osam asistencija, Paul George dodao je 23 poena, sedam skokova i šest asistencija, a Ivica Zubac za 37 minuta upisao je 18 poena (6/9 za dva, 6/6 slobodna) uz šest skokova, tri asistencije i dvije blokade. Inače, nakon prve četvrtine Zubac je bio bez poena i skokova.

Kod Hawksa Trae Young je ubacio 31 poen uz deset asistencija, a John Collins 16 poena uz pet skokova.

Pistonsi su upisali domaći poraz od Houston Rocketsa koji su bili bolji sa 117:114. Imali su Pistonsi šut za produžetak, ali Jaden Ivey nije na kraju ubacio tricu.

Eric Gordon predvodio je pobjednika s 24 poena i sedam asistencija, Tari Eason dodao je 16 poena i deset skokova, a Kenyon Martin 15 poen ai 13 skokova. Kod poraženih Alec Burks upisao je 21 poen, a Bojan Bogdanović za 37 minuta 18 poena (5/11 za dva, 1/6 za tri, 5/6 slobodna) uz tri asistencije.

Spursi su u produžetku poraženi od Sunsa 128:118 uz propuštenu veliku priliku na kraju regularnog dijela. Imali su na kraju tri šuta za pobjedu, hvatali dva skoka u napadu, ali nisu pogodili da bi nakon toga pali u produžetku.

Sunse su predvodili Chris Paul s 31 poenom i 11 asistencija, Mikal Bridges s 25 poena i Deandre Ayton s 23 poena i osam skokova. Dario Šarić je za 23 minute ubacio dva poena uz šut 1/8, ali je dodao 13 skokova. Kod Spursa Keldon Johnson ubacio je 34 poena, a Jeremy Sochan 30 uz osam skokova.