Budućnost neočekivano pregazila Cedevitu Olimpiju, Vranković i društvo izgubili u Beogradu

Petar Jenjić • nedjelja, 29.01.2023.

Odigrane su tri utakmice 17. kola regionalne ABA lige u kojima je najveće iznenađenje visoka pobjeda Budućnosti na gostovanju kod Cedevite Olimpije...

Nova "žrtva" Crvene zvezde bio je FMP koji na domaćem terenu nije mogao ugroziti jednu od vodećih momčadi lige. U konačnici su gosti slavili sa 99:84.

Dalibor Ilić sa 16 koševa i Ognjen Dobrić s 15 poena bili su najbolji kod Zvezde. Paulius Valinskas predvodio je FMP s 22 poena i pet asistencija.

Pobjeda Budućnosti na gostovanju kod Cedevite Olimpije možda i nije toliko iznenađenje, ali zato jest razlika kojom su do nje došli. Crnogorci su u Ljubljani slavili s visokih 32 razlike, završilo je 80:58.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Trae Bell-Haynes s 21 poenom, Erick Green dodao je 12 koševa.

Lovro Gnjidić ubilježio je tek jednu asistenciju za tri minute u igri, dok Karlo Matković nije igrao. Alen Omić predvodio je Cedevitu Olimpiju s 15 koševa i sedam skokova.

Bez prevelike drame završena je i utakmica Partizana i Mornara u Beogradu, a kao pobjednik je rezultatom 92:74 izašao domaći sastav koji drži korak za Zvezdom na vrhu prvenstvene ljestvice.

Ioannis Papapetrou s 19 poena i Alen Smailagić s 15 koševa i sedam skokova bili su najbolji kod Partizana.

Najbolji je kod Mornara bio Gregor Glas s 20 poena i pet skokova. Antonio Vranković dodao je šest koševa (3/4 za dva), četiri skoka i dvije asistencije za nešto manje od 20 minuta u igri.