Zubac se utopio u sivilo Clippersa u Clevelandu, 50 poena Antetokounmpa u pobjedi Bucksa

Branimir Korać • ponedjeljak, 30.01.2023.

Nedjelja je donijela svega četiri utakmice u NBA ligi, od Hrvata je igrao samo Ivica zubac i nije se proslavio...

Oslabljeni Clippersi kod kojih je samo Ivica Zubac od startera nastupio, uvjerljivo su poraženi u Clevelandu sa 122:99. Rezultat je na kraju još i bio dobar za Clipperse, uspjeli su malo smanjiti ogroman zaostatak koji je već na poluvremenu bio 30 poena razlike.

Zubac je utonuo u sivilo Clippersa u ovom susretu te je za 22 minute upisao dva poena (0/5 za dva, 2/2 slobodna) uz sedam uhvaćenih skokova.

Kod Cavsa najbolji su bili Cedi Osman s 29 poena i tricom 7/7 te Darius Garland sa 16 poena i deset asistencija. Kod poraženih Brandon Boston ubilježio je 24 poena, a Amir Coffey 18.

Vrlo uvjerljivi su bili i Bucksi protiv Pelicansa. Milwaukeeju je ovo četvrta vezana pobjeda, a Pelicansima čak osmi uzastopni poraz. Pelicansi imaju velikih problema s ozljedama i s tim se jako teško nose.

Ovdje ih je uništio Giannis Antetokounmpo koji je za 30 minuta ubacio 50 poena (20/26 iz igre) i uhvatio 13 skokova dok mu je pomagao Jrue Holiday sa 17 poena i sedam skokova. Kod poraženih Jose Alvarado upisao je 18 poena i šest asistencija, a po 16 poena dodali su Jonas Valančiunas i Trey Murphy.

Memphis je odličnim drugim poluvremenom stigao do pobjede protiv Indiana Pacersa. Pacersi su se dobro držali na odmoru i imali vodstvo, ali drugo poluvrijeme Memphis je dobio sa 62:38 te napravio preokret.

Predvodili su ga Jaren Jackson s 28 poena i osam skokova te Ja Morant s 27 poena, deset skokova i 15 asistencija. Kod Pacersa Bennedict Mathurin upisao je 27 poena, a Aaron Nesmith 16 uz pet skokova.

Hornetsi su uspjeli upisati svoju tek 15. ovosezonsku pobjedu. Svladali su Miami Heat sa 122:117, a najraspoloženiji bili su Terry Rozier s 31 poenom i sedam asistencija, PJ Washington s 27 poena i šest skokova te Gordon Hayward s 20 poena i pet skokova. Kod Miamija Jimmy Butler ubacio je 28 poena uz sedam skokova, a Tyler Herro 24 poena.