Raskinuli ugovore pa preselili u Goricu: Tomečak i Radošević na novom početku

Mihaela Bradovski • srijeda, 01.02.2023.

Gorica nastavlja borbu za opstanak u najvišem razredu hrvatskog nogometa jača za iskusne Ivana Tomečaka i Božidara Radoševića...

Ivan Tomečak i Božidar Radošević u nastavak sezone ušli su u dresu Lokomotive i Varaždina, ali završit će je kao članovi Gorice.

Tomečak je stigao u Goricu kao slobodan igrač nakon što je zadnjeg dana siječnja objavljen raskid ugovora s Lokomotivom te će pojačati konkurenciju na desnom boku.

Kao slobodan igrač stigao je i Radošević, također nakon raskida ugovora, onog s Varaždinom, a na golu će se za minutažu boriti s Ivanom Banićem.

Tomečak se tijekom ove sezone vratio u SuperSport HNL potpisavši ugovor s Lokomotivom u čijem je dresu od 7. listopada i prvog nastupa protiv Šibenika odradio ukupno osam utakmica. Startao je u njih tri, a samo je protiv Istre 1961 odradio svih 90 minuta i to u 2:0 pobjedi.

Zadnji nastup u Lokomotivinom dresu imao je na startu drugog dijela sezone u Varaždinu kada je ušao na početku drugog poluvremena niti ne sluteći kako će sezonu nastaviti u društvu Radoševića koji je u tom susretu bio na golu domaćina.

Radošević je sporazumno raskinuo ugovor s Varaždinom nezadovoljan statusom nakon što je u prošlom kolu protiv Slaven Belupa preselio na klupu poslije dvije utakmice bez primljenog gola.